Trnavské rybníky
reklama

Novou posilou Spartaka sa stane brankár Miroslav Filipko

ŠPORT - Futbal - Spartak | 6.6.2012, 10.45, Ján Král

Spartak vyriešil brankársku otázku. Ľuboš Kamenár sa po polročnom hosťovaní v Trnave vracia do francúzskeho FC Nantes. Andeli miesto neho angažovali skúseného gólmana Miroslava Filipka, ktorý naposledy pôsobil v Slovácku.

Novou posilou Spartaka sa stane brankár Miroslav Filipko

Miroslav Filipko sa vracia do známeho prostredia, v Spartaku už pôsobil. Foto: spartak.sk

Púpavy pri aleji
reklama


„V utorok sme sa s Mirom dohodli na jeho príchode. Snažili sme sa predĺžiť Ľubošove hosťovanie v Trnave, ale nepodarilo sa to v termíne, ktorý sme si stanovili. Ľubošovi som poďakoval za spoluprácu. On pomohol nám, my zase jemu tým, že pravidelne chytal. Verím, že v Nantes aj vďaka tomu získa lepšiu pozíciu,“ uviedol tréner Spartaka Pavel Hoftych.


V hre bol aj príchod Radka Sňozíka z Bohemians 1905. „Ten je však pod zmluvou a tak sme zvolili alternatívu s Mirom, ktorý patril v Gambrinus lige medzi najlepšie hodnotených brankárov. Potrebujeme alternatívu k Martinovi Raškovi, pretože ten nemôže kvôli trestu chytať v úvodných dvoch zápasoch Európskej ligy. Verím, že popri tejto skúsenej dvojici povyrastie aj mladý Dobrivoj Rusov.“

 

Čítajte aj: Kuračka mieri do Myjavy, otáznik nad Gašparíkom

ŠUPA technika
reklama


Filipko sa vracia do známeho prostredia. V Trnave chytal v sezónách 1994 – 1997. Neskôr pôsobil v Petržalke, izraelskom Ironi Rišon, Českých Budějoviciach, Iraklisu Thesalloniky a ostatné štyri roky strávil v 1. FC Slovácko.


Tridsaťsedemročný odchovanec banskobystrického futbalu (23. septembra 1973) má výšku 189 centimetrov a váži 84 kilogramov. „K tímu sa pripojí 20. júna, keďže je hráčom Slovácka a mal inak nastavený režim,“ dodal Hoftych.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama