Trnavské rybníky
reklama

Spartakovci Raška s Kostolanským organizujú brankársky minikemp

ŠPORT - Futbal - Spartak | 9.6.2012, 11.20, Ján Král

Zavádzajú novú formu vyhľadávania talentov. Tréner brankárov Spartaka Andrej Kostolanský a gólman andelov Martin Raška organizujú v závere mesiaca futbalový minikemp. Jeho cieľom je objavenie šikovných gólmanov.

Spartakovci Raška s Kostolanským organizujú brankársky minikemp

Martin Raška a Andrej Kostolanský sa budú venovať skautingu mladých brankárov. Foto: Ján Král

Kemp sa uskutoční 23. – 24. júna na futbalovom ihrisku v Zelenči. Zúčastní sa na ňom šestnásť mladých brankárov, ktorých povedú štyria muži z fachu. Okrem Kostolanského a Rašku ešte aj Peter Barinec a Martin Katuninec.

Púpavy pri aleji
reklama


„Ide o pilotný projekt, ktorým chceme zaviesť v klube druh skautingu talentovaných detí vhodných pre brankárske remeslo. Zároveň nám ide aj o konfrontáciu našich malých gólmanov. Venovať sa plánujeme hlavne deťom od 10 do 13 rokov, ktoré pochádzajú z Trnavského kraja,“ uviedol Kostolanský.

 

Spoločne s Raškom robia akciu bez nároku na honorár.

 

Prečo ste sa rozhodli vo svojom osobnom voľne venovať takémuto kempu? - spýtali sme sa Martina Rašku.
- S trénerom brankárov Andrejom Kostolanským si rozumieme ľudsky aj v oblasti metodiky trénovania brankárov. Debatovali sme už dávnejšie, že by nebolo zlé vymyslieť akciu tohto druhu, ktorá chýba nielen v Trnave, ale celkovo na Slovensku. Čakal som, ako sa vyvinie situácia okolo môjho zotrvania v Spartaku. Keď padla definitíva, že zostávam, rozhodli sme sa, že do toho spoločne ideme. Chceme pohnúť veci dopredu, aby Spartak nemusel gólmanov v budúcnosti kupovať, ale si vychoval vlastných.

ŠUPA technika
reklama


Pre vás pôjde o prvú skúsenosť v úlohe trénera?
- Áno. Mám svoj vek a rozmýšľam, čo ďalej po kariére. Zaujala ma možnosť vyskúšať si, ako to funguje. Ak nám to čas dovolí, chceme pre chlapcov pripravovať aj ďalšie tréningy a kempy. Nechceme robiť iba nárazové akcie raz za pol roka. Naopak, s chlapcami plánujeme kontinuálne pracovať. Uvidíme, ako sa nám podarí zrealizovať prvý krok. Od toho sa odrazíme ďalej.
 

Čo rozhodlo, že napokon zostávate v Trnave?
- Definitívne som sa rozhodol až teraz cez víkend. Mal som opäť ponuku z Ostravy ako aj z jedného druholigového českého tímu. V Trnave som však spokojný, rovnako aj rodina. Syn tu chodí do školy a hrá futbal. Manželka si našla možnosť začlenenia sa do pracovného procesu. V Spartaku si rozumiem s trénermi aj spoluhráčmi. Dôležitú úlohu zohral fakt, že Trnava je klub, ktorý má ambície hrať o čelné priečky tabuľky. Opäť sme sa dostali do Európy, diváci žijú futbalom. Okolo tímu vládne pozitívna atmosféra. Cítim sa tu dobre. Plusové body prevažovali nad mínusovými. Ak mi to zdravie dovolí, rád by som tu raz ukončil kariéru.


Ako dlho ešte plánujete chytať?
- Ešte dva – tri roky. Vďaka tomu, akú formu prípravy teraz zvolil tréner brankárov, som sa dostal výkonnostne ďalej. A to aj napriek tomu, že som vo veku, o ktorom sa hovorí, že sa v ňom už hráč výkonnostne neposúva. Do futbalu mám teraz možno ešte väčšiu chuť než pred troma - štyrmi rokmi.
 

Namiesto Ľuboša Kamenára prichádza Miroslav Filipko. Ako vnímate nového konkurenta v boji o post tímovej jednotky?
- Mira poznám ešte z môjho prvého pôsobenia v Spartaku, keď chytal v drese Petržalky. Minulú sezónu mal v Slovácku veľmi dobrú, na jar už toľko šancí nedostával. Beriem jeho angažovanie normálne, taký je futbal. Brankári sa točia. V zime prišiel Ľuboš Kamenár a naše vzťahy boli tiež v poriadku. Určite to je na psychiku náročné, ak brankár sedí na lavičke. No s Kamenom sme vytvorili pohodovú dvojicu, šliapalo nám to v tíme aj s Dobom Rusovom. Jeho odchod ma mrzí, sú však veci, ktoré Spartak neovplyvní. Ide o Francúzov a Ľuboš preto musel skončiť. Miro podľa mňa zapadne v pohode. Už tu pôsobil, ide o Slováka, takže ľudia sa budú na neho pozerať v pozitívnejšom svetle. Ak to poviem odľahčene, som rád, že prichádza starší brankár odo mňa. Ale hovorím, je jedno, kto bude chytať. Dôležité je, aby to bol brankár, ktorý má formu a potiahol klub.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama