Trnavské rybníky
reklama

VIDEO: Spartakovec Procházka odchádza do Levski Sofia

ŠPORT - Futbal - Spartak | 11.6.2012, 13.19, Ján Král

Stredopoliar Spartaka Trnava Roman Procházka odchádza do bulharského tímu Levski Sofia.

VIDEO: Spartakovec Procházka odchádza do Levski Sofia

Roman Procházka (vpravo) sledoval pondelkový tréning Spartaka už len v civile. Foto: Michal Hlavatovič

Púpavy pri aleji
reklama

 

V pondelok sa ešte v civile objavil na úvodnom tréningu Spartaka, už onedlho však odlieta do metropoly Bulharska. Ak prejde zdravotnými testami, nič mu nezabráni obliekať dres tohto tímu. Na prestupe 23-ročného futbalistu sa už dohodli oba kluby.


 

Bráni ešte niečo vášmu odchodu do Levski?
- V utorok alebo stredu ráno letím do Sofie, kde absolvujem zdravotné testy. Dohodli sme sa, že ak nimi prejdem, podpíšem trojročnú zmluvu.

ŠUPA technika
reklama


Kedy sa prestup upiekol?
- Rokovania boli veľmi rýchle. Asi týždeň dozadu ma kontaktoval jeden zástupca Levski Sofia. Kývol som na ponuku a ozval som sa svojmu manažérovi, aby ďalej transfer riešil on. Ten následne kontaktoval oba kluby. Šéf Spartaka Vladimír Poór s ponukou bulharskej strany súhlasil, takisto tréner Pavel Hoftych.


Keď ste sa bavili s predstaviteľmi Levski, hovorili aj o dvojzápase, ktorý hrali v Európskej lige proti Trnave?
- Týmto smerom sa debata neuberala. Povedali, že majú záujem, aby som prišiel. Ďalej sme nič neriešili. Musel som to trochu vstrebať, premyslieť si rozhodnutie. Dlho som však neváhal. Pre mňa je to nová výzva.


Ako na vás zapôsobil bulharský futbal v podaní Levski, keď ste proti nim hrali pohárovú súťaž?
- V Bulharsku je to jeden z najznámejších tímov. Každý rok bojujú o titul. Teraz skončili tretí a hovoria o obrovskom neúspechu. Každý rok majú najvyššie ciele. Teším sa, že budem hrať o majstrovský primát. Keď sme tam v lete hrali, ukázali, že vedia veľmi dobre podržať loptu. My sme sa k nej takmer nedostávali. V odvete sme však odohrali proti ním asi životný zápas a po excelentnom výkone sme postúpili.


Bavili ste sa aj o konkrétnom poste, na ktorý s vami v klube rátajú?
- Zatiaľ sme s trénerom nehovorili. Klub povedie od novej sezóny iný kouč. Do detailov sme v debatách zatiaľ nešli. V Bulharsku bude viac času na vzájomné rozhovory o spolupráci.


Cestuje do Sofie s vami aj priateľka?
- V tomto ohľade je to dosť komplikované. Priateľka študuje a popritom pracuje. Nechceme, aby to všetko zahodila. Budeme sa však chodiť navštevovať a verím, že všetko spolu zvládneme.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama