Trnavské rybníky
reklama

VIDEO: Spartak začal prípravu so štyrmi novými tvárami

ŠPORT - Futbal - Spartak | 11.6.2012, 16.04, Ján Král

Spartak vstúpil do letnej prípravy už aj s novými tvárami. K mužstvu sa pripojili Marek Janečka zo Zlatých Moraviec a Vlastimil Stožický z Teplíc.

VIDEO: Spartak začal prípravu so štyrmi novými tvárami

Vlastimil Stožický (v čiernom) má za sebou prvý tréning na trnavskom štadióne. Foto: Michal Hlavatovič

Púpavy pri aleji
reklama

 

Pravda, v prípade Janečku nejde ešte o úplne dotiahnutý prestup. Na ťahu sú kluby, ktoré sa musia finančne vyrovnať.


V klube skúša šťastie aj 23-ročný stredopoliar Juraj Kuráň, ktorý v minulosti pôsobil v Senci, Slovane, Petržalke a Zlatých Moravciach. V jeho prípade ide o próbu, o prípadnom zotrvaní sa rozhodne neskôr.

 

ŠUPA technika
reklama

 

V A-mužstve skúšajú aj tvorivého stredopoliara z rezervného tímu Sammyho Derrasa. Pôvodom Francúz absolvuje s družstvom aj sústredenie v Liptovskom Jáne, kde andeli pobudnú do soboty.


O miesto v zostave sa pobije aj navrátilec z hosťovania v Senci Ľubomír Gogolák. Ďalšieho útočníka nateraz červeno-čierni neplánujú angažovať.
 

„Zamýšľali sme sa nad Masarykom i Lietavom. Iných podobných hráčov, ktorí by nám typologicky pomohli, však momentálne v lige dostupných nevidím. Máme však Vyskočila, Mikoviča, Schranza, Gašparíka či Tomačeka. Do útoku je schopný priniesť niečo iné Karol Pavelka. Všetci sú schopní vpredu odviesť svoje. Nemáme nutkanie priviesť za každú cenu útočníka,“ uviedol tréner Pavel Hoftych.


Istý je nateraz príchod brankára Miroslava Filipka. K tímu sa pripojí po dovolenke 20. júna. Naopak, Ľubošovi Kamenárovi sa skončilo hosťovanie a vracia sa do Nantes.


Na Myjave zostávajú na výpožičke Erik Sabo a Ján Petráš, zamieri za nimi aj Peter Kuračka.


V Trnave majú radosť, že po zranení sa do tréningového procesu znova zapojili rekonvalescenti Patrik Čarnota, Marek Kaščák a Jiří Koubský, hoci posledne menovaný len individuálne v posilňovni. Kaščák s družstvom, ale s úľavami.


„Marek cíti ešte bolesť, uvidíme, ako ho to pustí ďalej. Ideme na kondičné sústredenie do Liptovského Jána, kde nás čakajú rôzne výbehy aj do kopca alebo jazda na bicykli. Verím, že ho to posunie tak dopredu, aby o štrnásť dní bol schopný absolvovať klasické tréningy,“ dodal Hoftych.


Spartak počas sústredenia v Liptovskom Jáne odohrá v sobotu prípravný duel s Liptovským Mikulášom.

 


Kto bol na prvom zraze?
Raška, Rusov - Gross, Čvirik, Ba, Habánek, Ľ. Hanzel, Vyskočil, Bicák, Mikovič, Gašparík, Ciprys, P. Čarnota, Kaščák, Pavelka, Tomaček, Schranz, Gogolák, Derras, Janečka, Stožický, Kuráň, Koubský

Chýbali: Filipko (dovolenka), Karhan (voľno)
Prišli: Gogolák (návrat z hosťovania v Senci), Stožický (Teplice), Derras (skúška z B-mužstva), Kuráň (skúška zo Z. Moraviec)
Odišli: Procházka (Levski Sofia), Kuračka (Myjava), Kamenár (Nantes), Sabo, J. Petráš (zostávajú na hosťovaní na Myjave)


Chce to prestup
Prvý tréning andelov sledoval aj Ľuboš Kamenár. „Som sklamaný, že mi prestup do Trnavy nevyšiel. Európska liga bola pre mňa výzvou. Chcel som potiahnuť ešte aspoň rok v klube. Žiaľ, francúzska strana sa v stanovenom čase nevyjadrila a ku koncu sezóny som už počítal s týmto scenárom. Vraciam sa do Nantes. Ešte sa nevyjadrili, čo bude ďalej. mám sa tam vrátiť a uvidíme, čo bude ďalej. Najradšej by som niekam prestúpil, pretože už sa to vlečie pomerne dlho. Rád by som niekde zostal na dlhší čas, pre futbalistu to nie je žiadna výhra neustále pendlovať medzi klubmi. V Trnave som mal výborné zázemie, cítil som sa tu dobre. Futbal je však taký, že momentálne nie som sám sebe pánom. Musím plniť zmluvu a vrátiť sa do Francúzska.“

 

Dohoda na spadnutie
Situácia okolo Michala Gašparíka sa neustále vyvíja. Ako hráč, tak Spartak prejavili záujem zotrvať v Trnave. „V pondelok som volal s poľským manažérom a vyzerá to, že kluby sa dohodnú,“ zvestoval pozitívnu informáciu odchovanec trnavského futbalu, ktorý trávil dovolenku v Španielsku. „Spartak stanovil, s akým odstupným za Gašparíka súhlasí. Verím, že príde k dohode a na sústredení doladíme aj jeho zmluvu. Chceme od Michala ešte väčšiu efektivitu a viac gólov ako na jar. Povedali sme mu, že to nebolo ono. Veríme, že má väčší potenciál.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama