Trnavské rybníky
reklama

Trnava zažije v sobotu boj o česko-slovenského majstra

ŠPORT - Futbal - Spartak | 15.6.2012, 08.13, Ján Král

Trnava zažije prestížny zápas. Už v sobotu sa na Štadióne Antona Malatinského uskutoční súboj o dorasteneckého majstra Česko-Slovenska. Devätnástka Spartaka sa v ňom stretne s rovesníkmi zo Sigmy Olomouc.

Trnava zažije v sobotu boj o česko-slovenského majstra

Budú sa takto tešiť zverenci Milana Malatinského? Foto: Michal Hlavatovič

Tréner Milan Malatinský bude mať k dispozícii takmer kompletný káder, ktorý sa pričinil o zisk slovenského titulu. Menšie zdravotné šrámy pred stretnutím hlásili iba Martin Mečiar a Erik Korbelič. Obaja by však do stretnutia mali byť fit.

Púpavy pri aleji
reklama


„S trénerom Pavlom Hoftychom sme predbežne dohodnutí, že na stretnutie uvoľní zo sústredenia dvojicu Djiby Ba – Michal Habánek. Ivan Schranz a brankár Dobrivoj Rusov zostanú s tímom, pretože áčko odohrá v rovnaký deň priateľský duel v Liptovskom Mikuláši,“ uviedol Malatinský.


Obe strany, slovenská i česká, sa dohodli, že počet striedaní zvýšia z troch na sedem. Do hry tak bude môcť zasiahnuť až osemnásť hráčov. „Chceme, aby do hry mohlo zasiahnuť čo najviac chlapcov a užili si zápas. Je to pre nich výborná konfrontácia s českou futbalovou školou.“


So Sigmou sa Trnavčania stretli naposledy v zimnej príprave v roku 2011. Vtedy sa zrodil výsledok 4:4.

ŠUPA technika
reklama


„Veľa informácií o súčasnej kvalite súpera nemáme. Vieme však, že vyhral ligu úplne suverénne s veľkým náskokom pred pražskou Spartou. Budú kombinačne a rýchlo. My však určite nemienime brániť. Chceme predviesť otvorený futbal, akým sme sa prezentovali celú sezónu. Verím, že padne veľa gólov, viac do súperovej siete, a chlapci budú mať peknú rozlúčku s mládežníckym vekom,“ doplnil kouč andelov.


Len doplňme, že Sigma zvíťazila v lige s deväťnásťbodovým náskokom pred druhou Spartou Praha a treťou Viktóriou Plzeň, ktorá strácala až dvadsaťšesť bodov.

 

Olomouc počas sezóny 27-krát vyhral, raz remizoval a štyri razy prehral. So skóre 117:35 získali 82 bodov. V tíme je viacero mládežníckych reprezentantov.


Duelu prikladájú význam aj kluboví činovníci Spartaka. „Pre chlapcov to bude na záver úspešnej sezóny silný zážitok, ktorý im určite zostane v pamäti. Pre našich fanúšikov sme pripravili aj sud piva, ktorý bude k dispozícii na západnej tribúne,“ uviedol manažér spartakovskej mládeže Marián Černý.


„Okrem zápasu staršieho dorastu organizujeme aj zápas mladšieho dorastu, v ktorom sa predstaví za Slovensko Žilina a Česko bude reprezentovať Sparta Praha. Vstup na dvojzápas je samozrejme voľný. Veríme, že ľudia si nájdu cestu na štadión a podporia náš mladý tím, ktorý ma skutočne vysokú kvalitu," dodal Černý.


Program zápasov
sobota 16. júna:
10.45: Odovzdávanie pohára za víťazstvo v celoslovenskej súťaži U 17
11.00: Zápas víťaz slovenskej ligy U 17 (ešte nie je známy) - AC Sparta Praha U 17
12.45: oceňovanie za víťazstvo U 17
13.15: odovzdávanie pohára za víťazstvo v celoslovenskej súťaži U 19 - Spartak Trnava
13.30: zápas FC Spartak Trnava U 19 - Sigma Olomouc U 19
15.30: oceňovanie za víťazstvo U 19
 

Kačice nahradí prasa
Milan Malatinský svoje mužstvo na jeseň motivoval počas sezóny k dobrým výkonom aj rôznymi netradičnými metódami. Za dobré výkony mali napríklad hráči sľúbené do kabíny pečené kačice. „Chlapci mi pripomenuli pred pár dňami, že som im zostal ešte nejakú tú hostinu dlžný. Všetko si vynahradíme 22. júna, keď sa stretneme celý mančaft na dome u vedúceho mužstva Františka Cíferského. Zabezpečím prasa, ktoré môj asistent Igor Jamrich upečie. Takto sa na tom bude podieľať celý realizačný tím,“ usmial sa Malatinský.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama