Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Silvia vyrába šperky pre náročne dámy

RELAX - Tí sú naši | 22.6.2012, 14.00, prispievatelia

Každý z nich je neopakovateľný originál. Umelecké diela Silvie Korvínovej mohli návštevníci galérie Fontána v Piešťanoch obdivovať do 6. júna.

Silvia vyrába šperky pre náročne dámy

Silvia Korvínová vymenila sklo za vzácne kamene a oceľ za striebro. FOTO: Autor

reklama

 

Začínala výrobkami z oceľového drôtu a sklenených korálok. Dnes 31-ročná Piešťanka Silvia Korvínová navrhuje a sama aj vyrába šperky zo striebra a vzácnych kameňov. Jej diela vycestovali s ich majiteľmi do mnohých krajín Európy, no svojho vlastníka si našli aj v ďalekom Dubaji.

 

„Pred rokmi som chcela obdarovať blízkych netradičným darčekom. Prešla som obchody v celom meste, no nič originálne som v nich nenašla. Tak som si bezradne sadla za stôl a začala vyrábať niečo sama,“ spomína na začiatky Silvia. Zo zabudnutých korálok v zásuvke šijacieho stroja a tenkého drôtu vyrobila prvé náušnice a náramok. „Mali úspech, a tak som v tom pokračovala,“ dodáva.

 

 

reklama

Prívesok a náušnice zo striebra a baltického jantáru. FOTO: Silvia Korvínová


Neskôr drôt a sklenené korálky vystriedali ušľachtilejšie materiály a v roku 2010 si mladá šperkárka zaregistrovala svoju vlastnú dizajnérsku značku. „Teraz tvorím z koralov, fluoritu, ten je môj obľúbený, potom z achátu v rôznych farbách, ametystu, vločkového obsidiánu, ónyxu?“ vyratúva vzácne kamene, z ktorých šperky dotvára striebrom.

 

Ako tvrdí, sú pre konzervatívnejšie dámy, ktoré si zakladajú na tom, čo majú na ruke. „Vyrábam ich na denné nosenie, so svarowskými krištáľmi aj na slávnostnejšie príležitosti,“ hovorí a dodáva, že šperkom dáva aj mená. Pre ňu najvzácnejší, ktorý tvorila tri mesiace, dostal meno Kráľ dažďa. Je vyrobený z achátu s názvom dračie žily a striebra.

 

Prívesok zo striebra a achátu. FOTO: Silvia Korvínová


suj

 

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama