Trnavské rybníky
reklama

O mesiac si Barteková zastrieľa v Londýne

ŠPORT - Športová streľba | 26.6.2012, 12.31, Tatiana Čuperková

Na Memoriáli Michala Sedláka v streľbe z brokových zbraní sa tentoraz na trnavských Štrkoch nepredstavila absolútna slovenská špička.

O mesiac si Barteková zastrieľa v Londýne

Bez maximálneho sústredenia sa športová streľba robiť nedá. Aj preto je Danka Barteková už roky jednou z najlepších. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama


Aj keď niektorí európski či svetoví medailisti z Trnavy sa na strelnicu postavili. V trape mužov bol jednoznačne najväčšou hviezdou majster sveta z roku 2009 Marián Kovačócy. Ten nástrelom 139 bodov s prehľadom zvíťazil.

 

Druhý skončil Maďar Norbert Hegyi a tretí Vladimír Slamka. V skeete mužov sa najviac darilo Čechovi Jakubovi Tomečkovi (146), ktorý predstihol trojicu prenasledovateľov o jediný terč. Hneď za ním skončili jeho krajania Jiří Kaláb a Tomáš Nýdrle.


Medzi ženami nastúpili v trape len dve pretekárky. Vyhrala Jana Mezeiová pred Luciou Boórovou. V skeeta zvíťazila skúsená niekoľkonásobná medailistka Andrea Stranovská pred Monikou Zemkovou (víťazka minuloročnej letnej univerziády) a juniorkou Veronikou Sýkorovou, všetky pôsobiace v Trnave.

ŠUPA technika
reklama


Na domácej strelnici sa neobjavila skeetarka Danka Barteková, ktorá je v plnej príprave na londýnsku olympiádu. „Dá sa povedať, že sa posledné týždne pohybujeme viac v cudzine. S Dankou sme na sústredení v Taliansku, tam sa predstavila aj na pretekoch Green cup, o chvíľu ideme do Brna a potom znova do Talianska,“ uviedol tréner Juraj Sedlák.

 

„Domov si chodím skutočne len meniť kufre,“ potvrdila zaneprázdnenosť sympatická Danka. Malženická strelkyňa bude patriť v skeete medzi naše najväčšie nádeje na zisk olympijského kovu.
 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda plug in hybrid
reklama
Cisárky Sereď
reklama