Trnavské rybníky
reklama

Retro: Chatári umlátili lopatou agresívneho srnca

RELAX - Retro | 29.6.2012, 15.05, Benjamín Škreko

Nebudem nosiť drevo do lesa a zbytočne zdôrazňovať, že retro rubrika, ako je táto, nemá právo na život, ak nerezonuje so súčasnosťou. Tak sa teda pozrime na Trnavský hlas extra č. 26 z 27. júna 1992 očami dnešného čitateľa.

Retro: Chatári umlátili lopatou agresívneho srnca

Obaľovanie osív je moderná technológia úpravy hlavné drobných semien. Doteraz sa využívala najmä u našich západných susedov. Vlani začali túto progresívnu metódu praktizovať u nás pracovníci firmy Sedos v Krakovanoch v našom okrese. Využívaním špciálnej technológie obaľujú predovšetkým semená mrkvy, petržlenu, cibule, zeleru, póru, šalátu a uhoriek. Na snímke Ing. Bartolomej Sedlák nastrekuje semienka ochrannými látkami v obaľovacom bubne. FOTO: THE

reklama

 

Čo očakáva, že mu z tej starej, dvadsať rokov nevetranej špajze ponúkneme? Určite to, čo aspoň obrazne páchne po krvi – poriadne krimi.

 

Besnota pri Hlohovci

Veľké prekvapenie zažili dvaja chatári z osady Pod Šomodou neďaleko Hlohovca, na ktorých zaútočil agresívny srnec. Oboch poranil a mohlo to dopadnúť ešte horšie, keby jeden z nich pohotovo neumlátil zviera lopatou.

reklama


„Poranení ihneď vyhľadali pomoc lekára. Vzorky z mŕtveho srnca vyšetril miestny veterinár, ktorý zistil, že zviera malo besnotu. Poranené osoby sú už mimo nebezpečenstva, no Hlohovec a jeho okolie bolo označené za ohnisko nákazy besnotou. Aby sa zabránilo ďalšiemu šíreniu tejto nebezpečnej nákazy, pracovníci hlohovského mestského úradu prijali potrebné opatrenia.“

 

Dallas koňúm?

Po besnom srncovi tu máme ešte besného chlapa, ktorý si doma sám vyrobil pištoľ a dopustil sa trestného činu nedovoleného ozbrojovania. Iný muž si zasa pustil plyn, ale žena ho našla a dala do nemocnice. Nejaký darebák vykradol vináreň a okrem liehovín a cigariet za šesťtisíc korún si vzal aj televízor. Redakcia ho podpichla, či vraj nemal na čom pozerať Dallas.

 

To býval taký mydlový americký seriál, ktorému sme sa naoko všetci posmievali, ale pri jeho sledovaní nebolo oka suchého. Na Záhorí kvôli nemu vraj gazdiné zabúdali aj domáce zvieratá nakŕmiť a muži sa pri návrate z krčmy ako prvé ženy pýtali: Dallas koňúm?


No ešte klasika deväťdesiatych rokov, takzvaní fakturanti. „Pracovníci kriminálnej polície v Trnave zadokumentovali trestný čin podvodu, a to spôsobom nákupu tovaru na faktúry vo výške 1,585 milióna Kčs.

 

Takýmito podnikavými obchodníkmi boli viackrát súdne trestaný J. B., L. B. a R. L. Tovar, ktorý nakúpili na faktúru v predajniach Domáce potreby Trnava, Novofrukt Nové Zámky, Baliarne Bohumín a Pivovar Topoľčany predali, ale uhradenie faktúr už za dôležité nepovažovali. Získané peniaze použili pre vlastnú potrebu.“

 

A ešte Stocker

Aby nebolo krimi málo, Trnavský hlas extra číslo 26 uverejnil aj poviedku nejakého R. Stockera Nikto to nevidel. „Uprostred noci ma vytiahli z postele. Odkaz bol stručný: Zavraždili mladú herečku Manon Berthierovú. Zašiel som k majiteľovi domu pánovi Martellovi, ktorý býval v byte pod slečnou.

 

Tvrdil, že keď zbadal tiecť po stenách vodu, myslel si, že slečna asi omdlela. Tapety aj parkety boli zničené. A obrazy? Aké obrazy? O hodinu sme ich našli v garáži. Vzácne originály boli suché. Napokon sa pán Martell priznal. Manon Berthierová bola už dlho jeho milenkou a krátko pred vraždou mu oznámila, že čaká jeho dieťa.

 

Chcela to povedať jeho manželke. To znamenalo rozvod a ten sa Martellovi nehodil. V kritický večer našiel Berthierovú vo vani a rozhodol sa, že ju zabije. Vodu do celého bytu pustil, aby vznikol zmätok. Obrazy zaniesol do garáže, lebo mali veľkú hodnotu.“ No, dovolenky boli pred dverami a miesto v novinách bolo treba niečím zaplniť.

 

Čo na to Arnold

V novembri mali byť v USA prezidentské voľby. V Trnavskom hlase extra už pár týždňov vyčíňala mladá novinárka, ktorá by ani nespala, keby túto tému nedostala na prvú stranu novín.

 

V komentári Ovplyvní Schwarzenegger voličov? vyslovila obavy, či Arnoldove spoločenské prešľapy neuškodia kandidatúre jeho priateľa Georga Busha. Ľaľa, čo napríklad slávny herec vyviedol a Trnavský hlas extra pohotovo zaznamenal: „Umelcova domáca dostala prednedávnom infarkt.

 

Keď odpadla, Arnold sa údajne nad ňou sklonil a so zadosťučinením poznamenal: ´To sa dalo čakať, už viackrát som ti hovoril, že si prílič tučná.´ Medzi príslušníčkami nežného pohlavia ho tento výrok vraj pripravil o značnú porciu sympatií.“

 

Ja sa poznám s Ivetou!

Tá istá redaktorka sa rada predvádzala ako kamarátka rozličných celebrít. V rozhovore s českou speváčkou Ivetou Bartošovou nezabudla napísať, že pri stretnutí na Václavskom námestí v Prahe spoznala nie ona Ivetu, ale Iveta ju. Už len chýbalo, aby na ňu zavolala Jebénci, aj ty si tu...

 

A čo také sympatická Iveta oznamuje v rozhovore čitateľom z Trnavy? Teším sa, že cez prázdniny mi zostane trocha voľna, budem oddychovať, opaľovať sa a strašne dlho spávať... Láska je výborná, keď viem, že je vo mne...


„V období rozpadu rímskej ríše, keď rôzne náboženské smery medzi sebou usilovne súťažili, snažili sa predstavitelia jednotlivých siekt dokázať ostatným ľuďom, že ich náboženstvo je skutočne to pravé, že práve ich vyznamenáva boh alebo bohovia...“ Pardón, to už nie je rozhovor s Ivetou, ale nejaká vedecká štúdia z knihy Záhady okolo nás...

 

Šport nemá chybu

Posledná strana, venovaná športu, akoby bola z úplne iných novín. Lepších. Kvalitnejších. Pohotovejších. Informačne nabitých. Asi je to tým, že redaktorovi, ktorý rubriku pripravoval, nikto neliezol do kapusty a nechcel z nej navariť guláš.


Ponuka je široká: Športoví strelci známeho trnavského klubu Fénix zažiarili na Európskom pohári. Hádzanári Lokomotívy ŽOS Trnava majú skvelých nielen hráčov, ale aj funkcionárov. Dokazuje to aj zisk významnej posily do bránky, 196 cm vysokého ruského reprezentanta Voroncova z Čeľjabinska. Ďalšie články už neuvádzam, nemám miesto.
 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama