Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

V Trnave sa od septembra opäť bude hrať mužská hádzaná

ŠPORT - Hádzaná | 4.7.2012, 10.30, Ján Král

Hádzanárska tradícia ožíva. V Trnave sa znova bude hrať tento populárny šport na úrovni mužov. Od novej sezóny sa Handball Club Trnava prihlási do tretej najvyššej súťaže.

V Trnave sa od septembra opäť bude hrať mužská hádzaná

Peter Lužák (v žltom) by sa mal stať novým trénerom mužov HBC Trnava. Foto: Michal Hlavatovič

Klub vyplnil v Slovenskom Ríme vákuum, ktoré vzniklo po bankrote HK 47 Trnava. V minulej sezóne sa venovali výchove mladých hádzanárov. Pod rukami trénera Richarda Matušeka fungovali dva celky – mladší a starší dorastenci.

reklama


Od novej sezóny idú do boja aj muži. V rozbehu Trnavčanom pomôže aj neďaleký Hlohovec, ktorý hrá extraligu.


„V Sporte končí viacero dorastencov. Prisľúbili nám, že osem z nich k nám poskytnú na hosťovanie, aby sa chlapci rozohrali,“ rozhovoril sa bývalý trnavský hráč Peter Lužák, ktorý spolu s prezidentom HBC Allanom Silberhornom a ďalšími členmi výboru pomáha rozbiehať v Trnave hádzanú do pôvodnej podoby.


Podľa všetkého sa práve Lužák stane trénerom tímu. „Ešte to nie je definitívne. Hrávať však už kvôli zdravotným problémom nemôžem. Oslovil som viacero bývalých hráčov. Teší ma, že na Trnavu nezanevreli a mnohí z nich majú záujem pomôcť klubu,“ pokračoval Lužák.

reklama


V tíme by sa tak mali v novej sezóne predstaviť staré známe mená ako Bočkay, Baran, Brezina, Ruman, Mančuška, Rumanovský, zahrá si aj prezident klubu Silberhorn, chýbať by nemali brankári Just či Repáň.


„Gro mužstva postavíme na trnavských hráčoch. Postupne chceme zapracovávať čoraz viac mladých dorastencov.“


Mančaft mohol ísť rovno aj do druhej najvyššej súťaže, ktorá nesie názov prvá liga, ponuku však odmietol. „Rozhodli sme sa, že sa najprv rozohráme. Prípravu odštartujeme v auguste, liga sa začína v septembri.“


Klubu výrazne pomôže aj finančný príspevok od trnavskej radnice. Mestské zastupiteľstvo totiž schválilo pre HBC dotáciu vo výške päťtisíc eur. „Mestu sme za pomoc vďační. Zároveň sa tešíme i z toho, že hrávať i trénovať budeme v mestskej športovej hale.“


Na domáce súťažné zápasy chce HBC nastupovať v nedeľu predpoludním. Termínovník ligy však ešte nie je známy.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama