Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Za dverami: Zbohom...

BLOG - Za dverami | 4.7.2012, 12.27, Katarína Rosinová

Charizma je niečo, čo sa ťažko popisuje a definuje, ale keď ju niekto má, viete to stopercentne. U arcibiskupa Róberta Bezáka to bolo neodškriepiteľné už vo chvíli, keď nastúpil do funkcie.

Po troch rokoch si získal množstvo priaznivcov a fanúšikov, ktorí za ním doslova šaleli. Už to nebolo len o vyžarovaní, ale hlavne o činoch a prístupe. Ako novinárka som mala niekoľkokrát možnosť rozprávať sa s ním a dodnes na to rada spomínam.

reklama


Po kontroverznom Jánovi Sokolovi to bola pre všetkých zmena o stoosemdesiat stupňov. V časoch krízy cirkvi, kedy čoraz viac ľudí verí v Boha doma potichu a odmieta chodiť do kostola, dokázal pritiahnuť davy mladých ľudí. Ako osobnosť si ho vážili nielen veriaci, ale aj niektorí ateisti.


Keď sa stal arcibiskupom, bolo to prekvapenie pre všetkých. Po troch rokoch nasleduje ďalšie prekvapenie: bez vysvetlenia ho vyhnali ako prašivého psa...


Katolícka cirkev je v 21. storočí v dobrom srabe. Pedofilní kňazi a iné škandály, to všetko sa však deje akoby mimo tunajších veriacich. O tom všetkom majú len sprostredkované informácie a je tu iskrička nádeje, že to predsa len nemusí byť také čierne, ako to médiá popisujú.

reklama

 

Lenže odvolávanie trnavského arcibiskupa sa ich bytostne týka. Zrazu sú bezmocní a počínanie cirkvi na čele s pápežom nevedia odôvodniť ani sami pre seba. Čo teraz? Čo majú povedať svojim deťom? A čo rýpavým kolegom, pred ktorými si vždy zastávali cirkevných hodnostárov?


Veria ešte?

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama