Trnavské rybníky
reklama

Nebezpečný priechod na Sladovníckej má riešiť mesto

AKTUALITY - Kurz sebaobrany | 4.7.2012, 13.42, Katarína Rosinová

Štvorprúdovú Sladovnícku ulicu dosť nezmyselne križuje priechod pre chodcov. Prejsť cez neho v špičke nie je jednoduché. Na inkriminovanom mieste nie sú kolízie ničím výnimočným, hoci za posledné dva roky sa pri nich nik vážnejšie nezranil.

Nebezpečný priechod na Sladovníckej má riešiť mesto

Po priechode denne chodia do školy žiaci. FOTO: Autorka

Cukrovar Trnava
reklama

 

Výnimkou bola dopravná nehoda z 15. marca, pri ktorej utrpeli zranenia dve ženy. Jedna z nich po prevoze do nemocnice zomrela.

 

Zbytočná smrť
Na osudový štvrtok Trnavčan Stanislav Sládkovič len tak ľahko nezabudne. Jeho manželka, čeľustná ortopédka Mária, išla spolu so sestričkou na školenie o bezpečnosti pri práci do hotela Prestige.

 

„Na priechode im dala prednosť vodička Škody Fabia. Audi, ktoré išlo za ňou, však nespomalilo a vrazilo do nej,“ približuje situáciu. Fabia vyletela päť metrov dopredu a po ceste so sebou vzala aj obe chodkyne. Zatiaľ čo sestrička skončila s pomliaždeninami, šesťdesiatšesťročná Mária utrpela ťažké poranenie lebky a previezli ju na Kramáre. Neskôr zraneniam podľahla.

Dni zdravia
reklama

 

„S tým priechodom by už mal niekto konečne niečo urobiť, lebo je nebezpečný pre ľudí. Vodiči tam jazdia ako blázni,“ konštatuje Stanislav. Jeho slová podporuje aj fakt, že cez cestu denne prechádzajú žiaci Základnej školy na Vančurovej ulici a Strednej zdravotníckej školy.


Polícia zatiaľ v prípade nikoho neobvinila. „Vo veci je začaté trestné stíhanie pre prečin usmrtenia a ublíženia na zdraví, vyšetrovanie nie je ukončené. V prípade obvinenia konkrétnej osoby hrozí za tento skutok trest odňatia slobody až na tri roky,“ informoval krajský policajný hovorca Michal Hanus.

 

Zišli by sa semafory
Nebezpečným priechodom sa zaoberá aj Okresný dopravný inšpektorát Trnava, ktorý na tomto mieste inicioval osadenie semaforov. To však majetkový správca komunikácie, ktorým je Správa a údržba ciest TTSK, zamietol pre nedostatok financií.


Vec by sa mohla vyriešiť zmenou správcu. Od 1. augusta totiž Sladovnícka prejde do správy a údržby mesta Trnava. „Bezpečnosť chodcov je pre nás veľmi dôležitá a predmetným problémom sa budeme v budúcnosti určite zaoberať. Len čo cesta prejde do našej správy, budeme sa snažiť nájsť optimálne riešenie,“ povedal hovorca mesta Pavol Tomašovič.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama