Trnavské rybníky
reklama

VIDEO: Najstarší otužilec Kevan chystá k stovke vedeckú knihu

AKTUALITY - Piešťany | 14.2.2011, 00.00, Rastislav Piovarči

PIEŠŤANY – Najstarší ľadový medveď Karol Kevan oslávil v nedeľu svoje osemdesiate siedme narodeniny. Namiesto sladkej torty vždy radšej vlezie do ľadovej vody. Tentoraz pre operáciu oka ostal na brehu, ale v plavkách si aspoň vychutnal dvojstupňový vzduch a poriadne si zacvičil.

VIDEO: Najstarší otužilec Kevan chystá k stovke vedeckú knihu

Cukrovar
reklama

Karol Kevan je najstarším slovenským otužilcom. V nedeľu oslávil 87. narodeniny. Foto: ras

Deväť gratulantov si ľadovú dvojstupňovú vodu naplno užilo. „Otužovať môže každý a v každom veku, len musí začať v lete. Potom aj zdravie vydrží a aj sa zvýši chuť do života,“ hovorí oslávenec Kevan. V mladosti vraj býval tak často chorý, že skúšal všetko možné i nemožné. Nakoniec pomohla stávka so zdravotnou sestrou. Kevan mal vo februári skočiť do Váhu a zaplávať kraula. Ak by to nedokázal, prišiel by o vtedajších sto korún. „Dokázal som to, vtedy som otužoval ešte sporadicky. Až na radu pražských otužilcov, aby som neblbol, som sa tomu začal venovať naplno. Sprchoval som sa ľadovou vodou ráno aj večer celý mesiac,“ spomína s úsmevom. Jarné a jesenné chrípky zmizli takmer načisto. Na Karola Kevana občas ale ešte doľahnú. „Prvý raz som sa hanbil, veď som otužilec a prechladol som? Ale lekár mi poradil, aby som ju vymrazil. Tak som skočil do Váhu, tri razy sa ponoril a bolo po chrípke,“ vysvetľuje.

 

Munipolis Trnava
reklama

 

So zmenou životného štýlu prišli i sympatie k vegetariánstvu. V Piešťanoch sa stal Kevan priekopníkom zdravej výživy. Založil klub, prednášal ako sa správne stravovať. „A nakoniec som zostal sám. Tri razy som sa skúsil vrátiť k bežnej strave, ale vždy som zostal chorý. V istej chvíli vyzeralo, že už je so mnou koniec. Tak som sa rozhodol, že už budem len vegetariánom,“ hovorí. A teraz sa musí dožiť aspoň stovky. Lebo plánuje napísať vedeckú knihu o otužovaní a vegetariánstve. „Ak zomriem skôr, nenapíšem nič. Ale je to osobný záväzok, ktorý by som rád splnil. Ešte uvidím, ako to celé dopadne,“ smeje sa. K vitalite mu pomáha aj kabala a astrálne liečenie. Dnes už síce pacientov nemá, ale sám sebe dokáže dodávať energiu. „Starý človek už nemá toľko sily, ale vytrvalosť a húževnatosť zostáva. Pre mňa žiaden alkohol ani cigarety neexistujú, to je to isté ako tvrdé drogy,“ konštatuje.


 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
cale clinic
reklama