Trnavské rybníky
reklama

Spevák Bystrík prežíva šťastné chvíle, môže za to víla Amálka

RELAX - Rozhovory | 16.7.2012, 16.05, prispievatelia

Spevák Bystrík sa 25. mája stal šťastným otcom. Väčšinu svojho času venuje dcérke Amálke, no ani po jej narodení nedal hudbe zbohom. Po troch úspešných albumoch Mám, čo som chcel, Len ty a ja a Bublifuk pripravuje ďalší. No tentoraz nie sólový, ale s kolegom a priateľom Robom Pappom.

Spevák Bystrík prežíva šťastné chvíle, môže za to víla Amálka

Prvorodená dcérka je vlasatá po tatinovi. :)

reklama

 

Víťaz súťaže Coca-Cola Popstar má zo svojej prvorodenej dcérky obrovskú radosť. „Amálka je zdravá, krásna po mamine a vlasatá po tatinovi. Narodila sa o druhej ráno, asi to bude nočný vták po mne,“ napísal hneď po jej narodení na Facebook.

 

Amálka sa narodila v Trnave a bude tu aj vyrastať, rovnako ako jej šťastný ocino. Je na svete už zopár týždňov. Bystrík Červený jej venuje všetok svoj voľný čas. Tieto letné prázdniny plánuje prežiť naplno rodičovsky.


Ako si prežíval pôrod?

- Prišlo to na nás veľmi rýchlo. V ten deň sme boli na kontrole, no poslali nás domov. Večer sa začali kontrakcie, tak sme sa znova ponáhľali do nemocnice. Pôrod išiel celkom rýchlo a ľahko. Nebol som priamo pri ňom, čakal som vonku na chodbe. Bol som trochu vystresovaný, no keď som počul, ako malá zaplakala, vyhŕkli mi slzy do očí a bol som nesmierne šťastný, že mám krásnu zdravú dcérku.

reklama


Kto vybral Amálke meno?
- Priateľka už oddávna chcela mať malú Amálku. Nevedeli sme sa však dohodnúť, aké meno by sme bábätku dali, ak by to bol chlapec. Najprv nám povedali, že budeme mať chlapca. Tak som vymaľoval izbičku pre syna. Až neskôr sa ukázalo, že to bude dcérka.


Takže má tvoja dcérenka modré steny?
- Izbička, našťastie, vyzerá neutrálne. Steny sú tyrkysové a dokúpili sme farebnejší nábytok pre dievčatko.


Chcel by si mať z malej hudobníčku?
- Hlasisko má poriadne hlavne keď plače. Skúšal som jej aj hrať na gitare, keď plakala. Zo začiatku to nefungovalo, ale teraz to už pomáha. Neviem, či by som chcel, aby bola hudobníčka. Nie je to najjednoduchšie povolanie, ale je veľmi krásne. Ak by ňou chcela byť, určite by som ju v tom podporil.


Ide po narodení dieťaťa hudba bokom?
- Plno akcií a koncertov som teraz zrušil, aby som sa mohol venovať rodine. Ale živí ma to, nemôžem všetky odmietnuť. V oblasti hudby sa mi momentálne celkom darí. Chystá sa veľa koncertov a s Robom Pappom plánujeme vydať spoločný album. Spolupracujeme už dlhšie. Skrátka sme si sadli.

 

Robíme aj výchovné koncerty pre deti o medziľudských vzťahoch a šikane. Veľmi nás to baví. Povedali sme si, že keď už máme toľko spoločných pesničiek, bolo by na čase vydať nejaký album. V najbližších mesiacoch by nám mal vyjsť prvý singel.


Plánuješ okrem spolupráce s Robom Pappom aj niečo samostatné?
- Práve si dokončujem vlastné nahrávacie štúdio v Trnave, takže tu by som sa venoval aj nejakým vlastným pesničkám. Už je takmer hotové, chýba len zopár kusov nábytku. Veľmi sa teším. Produkčná práca a aranžovanie pesničiek patria k mojím obľúbeným činnostiam. Preto by som tu chcel dať priestor aj mladším kapelám, no štúdio je viac-menej pre moje potreby.


Ako prázdninuješ?
- My muzikanti máme prázdniny celý rok. :) Niekedy prázdninujem viac, niekedy menej. Teraz cez leto trávim viac času doma s dcérkou. Prázdniny si užívam rodičovsky. Dovolenkujem prevažne na mojich koncertoch. Je to pre mňa relax, skvele si pri tom odpočiniem.


Kedy a kde by si ťa najbližšie mohli ľudia vypočuť?
- Takáto možnosť bude 28. júla na akcii Fest Dobré Bohunice. Tento festival patrí k mojim najobľúbenejším. Vystúpim tam s Robom Pappom a zahrám si aj s jedným šikovným huslistom, Filipom Jančíkom. Bude to viac komorná hudba, no myslím, že to bude o to príjemnejšie.

 

Iste, mám rád aj rokovejšie akcie. No veľmi rád zažívam komornú atmosféru na nočnej scéne, kde zostanú len ľudia, ktorí majú záujem o takúto muziku. Je tam bližší kontakt s poslucháčmi, a to je veľmi pekné. Tým pozývam všetkých, ktorý by si chceli vypočuť takúto produkciu. :)

 

Text a foto: Júlia Kampfová

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 30 rokov
reklama
Cisárky Sereď
reklama