Trnavské rybníky
reklama

Ako som naletela podomovým predajcom elektriny

AKTUALITY - Kurz sebaobrany | 23.7.2012, 21.11, prispievatelia

Chcem sa s čitateľmi podeliť o svoj negatívny zážitok s podomovými predajcami elektriny. Nezastavia sa naozaj pred ničím. Začalo sa to celkom nevinne.

Ako som naletela podomovým predajcom elektriny

 

Keďže pracujem doma, každý ma ľahko zastihne aj dopoludnia. Práve som riešila osobné problémy, keď tu zrazu pri dverách zazvonila slečna s akýmisi hárkami.

Cukrovar Trnava
reklama

 

Vraj automaticky prechádzame pod iného dodávateľa elektriny, ktorý je však prepojený so Západoslovenskou energetikou a je to len formalita. Všetko budem mať lacnejšie, stačí jej len ukázať starú faktúru. Nevenovala som tomu takmer žiadnu pozornosť a slepo dôverujúc som urobila, čo odo mňa chcela.


Na celú vec som zabudla. O pol roka mi však prišiel od pôvodného dodávateľa list, v ktorom vyjadrovali ľútosť nad tým, že som sa rozhodla od nich odísť a zároveň upozornenie, že do siedmich dní sa k nim ešte môžem vrátiť.

 

Vyhľadala som papier, ktorý som vtedy podpísala. S hrôzou som zistila, že hárok s kolonkami vyplnený ceruzkou je vlastne zmluva so spoločnosťou Energetické centrum o zmene dodávateľa elektriny s viazanosťou päť rokov!

Mini Trnava
reklama

 

Oklamaní
Na internete som našla desiatky zúfalých prosieb o pomoc tých, čo naleteli rovnako ako ja. V diskusiách som sa dočítala, že zmluva sa dala zrušiť do dvoch týždňov od podpísania. Teraz to už nejde, jedine ak s tým bude súhlasiť nový dodávateľ, ale aj v tom prípade ma to bude stáť sto eur.

 

Rozhodla som sa, že ich obetujem, lebo nemám rada, keď niekto klame a podvádza. Navyše, so službami ZSE som spokojná. Najskôr som išla stornovať potrebné veci k pôvodnému dodávateľovi a potom som sa osobne vybrala do Bratislavy, kde má pobočku Energetické centrum.

 

Prípadov ako ja tam bolo niekoľko a mnohí z nich sa len bezmocne rozčuľovali. Ja som mala tú výhodu, že som zmarila zmenu dodávateľa z pôvodného na nového, no ak by som nepožiadala o ukončenie zmluvy dohodou, naďalej by som bola evidovaná aj v Energetickom centre. O pár dní mi prišla poštou dohoda o ukončení zmluvy, no všetky záväzky k spoločnosti skončia až vtedy, keď zaplatím sankciu sto eur. Na faktúru stále čakám...

 

Nie jediní
Navštívila som aj Slovenskú obchodnú inšpekciu, kde ma pracovníčka upozornila, že na takéto firmy nemajú žiadne páky. Je totiž na každom z nás, aby sme si poriadne preštudovali, čo podpisujeme. Povedala mi dokonca o omnoho horších prípadoch, kedy spoločnosť predávajúca rôzne produkty zavolá dôchodcovi, že vyhral ich výrobok a že mu ho chcú odovzdať.

 

Dotyčný v dobrej viere, že podpisuje výhernú listinu, podpisuje vlastne kúpno-predajnú zmluvu, niekedy s tým býva spojený aj podpis zmluvy so splátkovou spoločnosťou. Potom sa nestačia diviť, že im domov chodia šeky. Takže priatelia, dávajte si pozor a upovedomte aj svojich blízkych.

 

Zuzana z Trnavy
 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama