Trnavské rybníky
reklama

Hlboká kríza staviteľa Miloša

RELAX - Hobby | 18.2.2011, 00.00, prispievatelia

Chce to najprv dobrý sneh. Lepkavý a čerstvý. Ak nie je, nabaľovanie obrovských snehových gúľ je beznádejné. Iné podmienky vyžadujú aj iný prístup. Ak je sneh hutnejší, treba použiť lopaty, vedrá a fúrik.

Hlboká kríza staviteľa Miloša

Úsmev bieleho chladného Paderovčana. Foto: Michal Hlavatovič

Nový Hlohovec
reklama

 

Kto chce postaviť obrovského golema, mal by snehovú masu kropiť vodou. Nadrozmerné snehové diela tak lepšie držia pokope. Majstri na ich dotváranie používajú aj sekery.
Najslávnejší z majstrov staviteľov snehuliakov v našom regióne Miloš Hačo z Bukovej tento rok sklamal. Po minuloročnej Snehulienke a siedmich trpaslíkoch nevyužil bohatú nádielku snehu. Muž, ktorý dokázal tvoriť aj z mála počas teplých zím, sa cíti unavený. „Prišla na mňa kríza. Som znechutený z politickej a spoločenskej situácie u nás a z toho, kam sa to všetko valí,“ konštatoval. „Kolegovia sa mi smejú, že by som si mal nájsť nejakú babu alebo sa opiť. Možno majú pravdu. Lenže ja som alkohol rozdal a tú dámu, ktorú mi našiel kamarát jaskyniar na internete, som zdvorilo odmietol. Umelci sú takí. Niekedy sa dostanú do hlbokej depresie a nie sú schopní tvoriť,“ vysvetľoval mi s úsmevom. „Veď vieš, že som sa vedel pohrať s kopami snehu, aj keď som mal ruku dochrámanú alebo som bol po úraze.“
Hačovu krízu našťastie zachránili v Paderovciach a Jaslovských Bohuniciach. Tam si dokonca vymysleli súťaž, kto postaví väčšieho snehuliaka. V každej dedine stojí po jednom takomto snehovom goliášovi. Na pohľad to vyzerá tak, že vyhrali Paderovčania. Tí majú skúsenosti už z minulého roka, keď tamojší dobrovoľní hasiči postavili prvého veľkého snehuliaka. Ich snežný típek je aj na pohľad krajší. Paderovčania si pomohli aj technikou. Zastavili okoloidúci traktor. Ich konkurenti tvrdia, že to bol podvod.

 

V Jaslovských Bohuniciach zvážali sneh z celej dediny. Foto: Michal Hlavatovič

reklama

 

Niektoré technológie chcú Paderovčania utajiť. Foto: Michal Hlavatovič

 

Hranatý yeti v parku uprostred Jaslovských Bohuníc. Foto: Michal Hlavatovič

 

Ten v Bohuniciach vyzerá ako po výbuchu atomky. Foto: Michal Hlavatovič

 

Tučka v Paderovciach asi do autobusu nevezmú. Foto: Michal Hlavatovič

 

JÚLIA KAMPFOVÁ

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama