Trnavské rybníky
reklama

Dominika Mirgová: S Alpou v očiach a piercingom v pupku

RELAX - Rozhovory | 6.8.2012, 14.25, prispievatelia

Pri pohľade na Dominiku Mirgovú mi ani len nenapadlo, že taká veselá, milá, ukecaná baba mohla naspievať takú smutnú pieseň. Jej singel Nová sa stal hymnou zlomených sŕdc. Pre ňu osobne bol duševným oslobodením. Sama sa vďaka nemu cíti nová. Chce žiť a tvoriť naplno.

Dominika Mirgová: S Alpou v očiach a piercingom v pupku

Dominika je celá nová. :)

reklama


Ako to bolo s Novou?
- Po duete s Mirom Jarošom Na pokraji síl vznikol nápad, že by mi mohol spraviť pesničku podľa mojich predstáv. Tak som mu dôverne vyrozprávala svoj životný príbeh. Povedal, že to je skvelý námet na text a celú moju intímnu spoveď hodil do textu piesne Nová.


Takže si mu súkromne povedala zopár vecí, ktoré teraz z rádia počúva celé Slovensko?
- Tak nejako. Vôbec som nečakala, že príde s niečím takým. No hneď som povedala áno. Keď mi Martin Šenc zahral na klavíri námet na hudbu k pesničke a ja som do toho začala spievať, už vtedy mi išli vyhŕknuť slzy.

 

Nebola som s ňou ešte celkom stotožnená, no bolo to naozaj krásne. Neskôr sme pesničku nahrali. U Rendyho, v Prešove. Tam sa to začalo. Zrazu som si uvedomila, že v čase, keď som bola mladá a mala som si život užívať, sa dialo to, o čom teraz spievam, a slzy tiekli prúdom. A nielen mne. V štúdiu boli samí chalani, no každý mal slzy na krajíčku.

reklama


Čakala si, že sa z Novej stane takýto hit?
- Nečakala. Nahrali sme ju ako intímnu spoveď, hymnu zlomených sŕdc. Nečakala som až také ohlasy.


Čo nové?
- Tým, že som naspievala Novú, som celá nová. V hudobnom štýle, ale hlavne vnútorne. Dá sa povedať, že touto piesňou som sa cez to všetko preniesla. Denne mi píšu nešťastné, sklamané baby. Táto pesnička im pomáha prekonať sklamanie v láske. No neozývajú sa mi len dievčatá. Zdá sa, že singel má terapeutický účinok aj na opačné pohlavie.


Čo ďalej?
- Po takomto duševnom oslobodení som v sebe zrazu našla kopu energie, chuť tvoriť. Miro mi prisľúbil, že po krste jeho albumu sa pustíme do nových textov. Krst je za nami, dokonca ma nahovorili na takú hlúposť, hodiť mu pri ňom tortu do tváre. :) Teraz vyšiel aj jeden diskotékový hit. Je to pieseň Kto je on, v ktorej hosťujem u Roberta Buriana. Pripravujem sa na nový vlastný singel. Ak sa podarí, mal by vyjsť na jeseň.


Niečo v novom štýle?
- Určite áno. Miro, môj textár aj producent, písal, že už by každú chvíľu mohol byť hotový.


Čo nový album?
- Dúfam, že začiatkom roka. Fanúšikom ho sľubujem už veľmi dlho.


V škole ako? Užívaš si prázdniny?
- Bola som na dovolenke v Taliansku. Znie to neuveriteľne, ale škola mi už chýba. Chodím na UCM-ku, na fakultu sociálnych vied. Teším sa tam. Je tam skvelá partia, skvelí profesori. Síce prenášam jeden predmet, ale to dám. :)


Dá sa škola vôbec stíhať popri hudbe?
- Na školu možno nemám toľko času, ako väčšina mojich spolužiakov, no dá sa to. V období skúšok som práve pracovala na Novej. Dotočili sme videoklip a prišli najväčšie ohlasy. Zároveň so skúškami. Volali ma na koncerty, na Slávika... Vtedy som naozaj nestíhala. Ešteže mám super spolužiakov a profesorov, ktorí ma podporili. Tak uvidíme, kam to dotiahnem.

 

Pribudla jej aj ozdoba v pupku.


Hádam do konca, nie?
- Tak určite si dokončím aspoň Bc. Ja som však taký typ, že už by som sa najradšej usadila a založila si rodinu. Viem, mám len dvadsať. No vnútorne sa cítim staršia. Momentálne som aj veľmi šťastná vo vzťahu, ktorý mám. Tak o dva – tri roky by som sa už najradšej videla s malými detičkami. :)


Aké bolo natáčanie videoklipu?
- Nebol to môj prvý videoklip, no povedala by som, že tento bol na vyššej úrovni. Točil sa pri Prešove. Najlepšie je to asi vystihnuté vo videu na YouTube – Making of Nová.

 

Pri natáčaní je najdôležitejšie mať okolo seba tím dobrých ľudí. A ten som, našťastie, mala. Točilo sa v zime. Chceli sme, aby to bolo na snehu, no nečakali sme, že bude aj vtedy snežiť. Bolo to pre nás dosť ťažké. Hlavne pre mňa. Mala som na sebe len ľahké šaty a holé ramená.


Neprechladla si?
- Ja nie. Ale moja mamina, ktorá bola naobliekaná, áno. Ďalším problémom bolo, že v klipe som mala plakať. No keď sa mi to podarilo, v tej zime mi zamrzli slzy. Bolo to ťažké. Pri plakaní mi pomáhali Alpou. Dokonca mi nanútili nejakú tú medicínku.

 

Nemám moc rada alkohol, radšej sa zabavím bez neho, no vraj na zahriatie. Pomohlo, chlad som nejako veľmi nepociťovala. Bola zima, ale vrelá veselá atmosféra vládla po celý čas. Točili sme aj večer hlboko v lese. So psom, koňom...


Nebála si sa?
- Bála. Pretože mi povedali, že sú tam medvede. :) Na záver som si odniesla suvenír z tetovacieho štúdia, v ktorom sme mali požičané priestory na prezliekanie a pripravovanie sa pred točením klipu. Vždy som strašne chcela piercing do pupku. Tak som si splnila svoj sen a z natáčania som si priniesla pamiatku.

 

Text a foto: Júlia Kampfová

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda plug in hybrid
reklama
Cisárky Sereď
reklama