Odľahčeným perom: V dueli Šulekova s Leopoldovom nechýbal ani futbalový folklór
ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 13.8.2012, 19.50, Ján Král
Išlo o susedské derby. Šulekovo hralo s Leopoldovom. Bol to taký krásny vidiecky zápas, v ktorom nechýbal ani typický regionálny futbalový folklór.

Aj Andrej Králič (v žltom) a Ladislav Svitek (v bielom) ukázali, že regionálny futbal niekedy treba brať s nadhľadom. Foto: Michal Hlavatovič
reklama
Poniektorí diváci v snahe ušetriť na vstupnom, sledovali dianie na ihrisku spoza vysokej betónovej ohrady.
Poctivo platiaci zase preberali v búrlivých debatách pri ihrisku priebeh stretnutia. Ďalší to radšej zapichli pri bufete, aby sa zohriali v chladnom počasí ohnivou vodou. Iní sa hnevali na rozhodcu, lebo to a lebo ono. Poznáte to, regionálny futbal...
Leopoldovčania mali ťažké srdce na arbitra Petra Slíža, keďže im neuznal v prvom polčase gól. V druhom protestovali proti odpískanej penalte, z ktorej Šulekovčania vyrovnali na 3:3.
Pánkovci vďaka chýbajúcemu panelu v oplotení ušetrili. Foto: Michal Hlavatovič
Domáci, samozrejme, sporné momenty videli inak. Ťažko z našej pozície robiť sudcu. Viac by možno naznačil videozáznam, možno mohol rozhodca vystupovať ráznejšie, aby si vytvoril väčší rešpekt a nepripustil priestor špekuláciám.
Aj domáci si však, napriek výhre 5:3, poťažkali na trojicu arbitrov. Nepozdával sa im hlavne tretí gól Leopoldova, po ktorom sa rozhodol funkcionár Jaroslav Miklovič vysvetliť bývalému kolegovi (keďže sám svojho času rozhodoval), ako správne viesť zápas.
Veselý to chlap, ktorý futbal miluje a emócie prejavuje svojsky a ľudsky zároveň. Snáď mu bude odpustené. Koniec koncov aj Peter Slíž sa usmieval, keď ho kamarátsky vyprevádzal do územia pre divákov.
Napokon sa po stretnutí tešili Šulekovčania. Hostia zase neskrývali pocit krivdy a hnev nad stratenými bodmi, ktoré im uplávali pomedzi prsty.
A nezainteresovaný divák? Asi sa bavil a možno odchádzal aj spokojný. Napokon, videl zápas, kde padlo osem krásnych gólov. Videl ako domáci vstali z popola a otočili zo zdanlivo stratených 1:3 na 5:3.
Videl obojstrannú snahu tímov o ofenzívu. Videl súboje dvoch regiónalne blízkych celkov, ktoré sa odohrávali napriek rivalite v drvivej väčšine na športovej úrovni.
Videl dobré výkony na strane Leopoldova (nás zaujali Krajčovič a Ajpek), videl aj trojgólový koncert Pokrývku, ale i výkon hrajúceho trénera Šulekova Andreja Králiča, ktorý preukázal nezlomnú vôľu po víťazstve.
Nuž, prečo sa hnevať po takomto teátre? Život ide ďalej a povedzme si na rovinu: Je to len futbal.