Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Trnavskí hádzanári sa vrátia na súťažnú scénu cez jarmok

ŠPORT - Hádzaná | 16.8.2012, 09.42, Ján Král

Zaberajú naplno! Trnavskí hádzanári sa pripravujú na návrat na scénu. V letnej príprave makajú pod vedením rovnocennej trénerskej dvojice Ľubomír Ivanovič – Peter Lužák.

Trnavskí hádzanári sa vrátia na súťažnú scénu cez jarmok

V utorok mužstvo absolvoval kondičný tréning pod holým nebom na Slávii. Foto: Ján Král

Ako je známe, v Slovenskom Ríme sa od septembra opäť bude hrať hádzaná na úrovni mužov. Pod hlavičkou Handball clubu Trnava (HBC) nastúpi mužstvo do tretej najvyššej súťaže.

reklama


Klub vstúpil do prípravy už minulý týždeň. V utorok absolvovali hráči tréningovú jednotku pod otvoreným nebom. Na trávnatom ihrisku na Slávii pilovali počas našej návštevy kondíciu brankári Jaroslav Veigel a Branislav Augustín.


Z hráčov do poľa zarezávali Juraj Rumanovský, Marek Kmeť, Martin Turanský, Allan Silberhorn, Luboš Mancuška, Mikuláš Kravárik, Dávid Drobný a Andrej Zelenák.


Do kádra počítajú tréneri aj s ďalšími hráčmi, ktorí sa z rôznych dôvodov nemohli zúčastniť ako sú Filip Ruman, Ramzes Vajdík, Marek Vaňo, Ľubomír Bočkay, Mário Brezina či brankári Tomáš Just a Peter Repáň.

reklama


Tím vystuží aj osem dorastencov z Hlohovca, ktorí sa prídu do Trnavy rozohrať.


„Trénujeme dvakrát týždenne v utorok a v piatok. Striedame výbehy vonku s halou. Do súťaže nám veľa času nezostáva. Nemáme teda priestor na veľkú kondičnú prípravu. Všetko robíme, dá sa povedať, naraz,“ vraví Ľubomír Ivanovič.

 

Dvojica trnavských trénerov. Ľubomír Ivanovič (vľavo) a Peter Lužák. Foto: Ján Král


Trnava by mala patriť medzi adeptov na postup. „Súťaž nepodceňujeme, máme však v kádri viacero chlapcov, ktorí hrali aj extraligu. Ide nám hlavne o dobrú partiu a pozdvihnutie hádzanej, aby v meste nezomrela. Snáď sa podarí klub rozbehnúť opäť do normálnych koľají,“ dodal.


V sobotu 25. augusta odohrajú v Cíferi medzinárodný turnaj. Okrem domáceho oddielu a Trnavčanov sa ho zúčastnia aj Vajnory, Sokolovce (Česká republika) a Eggenburg (Rakúsko). Podujatie sa začína o 9.00.


„Možno ešte zohráme prípravný zápas so Šaľou. Potrebujeme si však zahrať aj medzi sebou. Mnohí chlapci aj rok nedržali loptu v ruke. Musíme zladiť súhru dvojíc a trojíc, musia si na seba zvyknúť,“ pokračuje Ivanovič.


Liga štartuje 8. septembra. Trnavskému HBC budú konkurentmi v boji o body Vajnory, Lehota pod Vtáčnikom, Stupava B, Piešťany, Martin B, Cífer, Modra B, ŠKP Bratislava C, Dunajská Streda B, Kysucké Nové Mesto a Dubnica.


Trnavčania majú hrať v prvom kole v Lehote pod Vtáčnikom, pracujú však na výmene prostredia za domáce. „Radi by sme začínali doma. V Trnave bude totiž jarmok a je teda predpoklad, že by sa do haly prišli pozrieť vo väčšom počte ľudia. Ak sa nám to podarí, uskutočnil by sa tento duel v sobotu o 18.00 v Mestskej športovej hale. Ostatné domáce stretnutia budeme hrávať v nedeľu o 10.30,“ doplnil informáciu Ivanovičov kolega Peter Lužák.

 

Tento donedávna ešte aktívny hráč skončil s hádzanou pre opakované zdravotné problémy a svalové zranenia.
 


Podstatné je srdiečko
Tréning sledoval aj legendárny masér trnavských hádzanárov Ján Kobetič. Pri obrode mužskej hádzanej v meste nesmie chýbať ani on. „Teším sa, že sa chlapci znova dali dohromady. Budem sa snažiť im pomáhať najlepšie, ako budem vedieť. Figurujem aj pri reprezentácii, tak uvidím, ako budem všetko stíhať. Čo sa dá, spravím. Jasné, že im pomôžem! Odmenu nečakám, viem, že peniaze nazvyš nemajú. Podstatné je, aby chlapci dali do hry srdiečko. Ostatné pôjde samo,“ uviedol Kobetič.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama