Trnavské rybníky
reklama

Radolského teší efektivita pri štandardných situáciách

ŠPORT - Futbal - Spartak | 18.2.2011, 00.00, Ján Král

Spartakovci sa vrátili z herného sústredenia v tureckom Beleku. S trénerom Dušanom Radolským sme sa v rozhovore vrátili k priebehu pobytu v krajine polmesiaca.

Radolského teší efektivita pri štandardných situáciách

Trénerovi Radolskému robia starosti zranenia a tresty hráčov. Foto: archív Spartaka

Púpavy pri aleji
reklama

 

Ako hodnotíte sústredenie?
- Prvé jarné kolo nebude pre nás jednoduché z pohľadu zranení a trestov. Z týchto dôvodov nám vypadnú mnohí hráči základnej zostavy. Snažili sme sa preto na sústredení dať šancu všetkým členom kádra. Hľadali sme riešenia zostavy, okrem toho stále prebieha budovanie tímu. Navyše, aj hráči v treste potrebujú hrať, aby si udržali formu. Často sme to teda riešili tak, že časť tímu odohrala 65 minút, ostatní dohrali a v ďalšom zápase sme zostavy otočili.
Aké podmienky na prípravu ste našli v Turecku?
- Veľmi dobré. Bývali sme v krásnom hoteli, trénovali na kvalitných terénoch, fungovala organizácia, veľa nám dali strety s rôznymi školami. Rumuni, Srbi, Bulhari i Poliaci majú odlišný spôsob hry. Okrem zápasov sme absolvovali štrnásť tréningových jednotiek, dvakrát sme boli na výbehoch po pláži. Trénovali sme aj predpoludním, keď sme hrali zápas. Teší ma, že sme strelili veľa gólov zo štandardných situácií.
Odohrali ste štyri prípravné zápasy. V prvom ste zdolali rumunskú Victoriu Branesti 2:0. Aký to bol zápas?
- Pred výkopom som mal trochu obavy, keďže rumunské mužstvá sú známe agresívnou hrou. Priebeh bol však vcelku kultúrny, do základu sme postavili mladú jedenástku. Súpera uťahala, a potom prišli hráči stabilnej zostavy z jesene. Kvalita a skúsenosti rozhodli, posledných 25 minút sme mali výraznú prevahu a dali sme góly.
S Crvenou Zvezdou to už asi bola iná šálka kávy...
- Hoci sme prehrali, bol to kvalitný zápas. Hralo sa pred kamerami, v priamom prenose a na kvalitnom ihrisku. Súper bol pre chlapcov veľkou motiváciou. Žiaľ, nezachytili sme úvod zápasu. Spravili sme dve hrubé chyby, po zlých odkopoch sme inkasovali. Potom sme však boli minimálne vyrovnaným súperom a v druhom polčase sme mali miestami aj prevahu. Vyskúšali sme niektoré posty, nechali sme hrať v podstate všetkých okrem Ciprysa. Chýbalo nám šťastie pri šanciach Procházku a Čarnotu, ktorí zblízka nedali gól.
Stihli ste debatu s trénerom CZ Belehrad Robertom Prosinečkim?
- Počas stretnutia dirigoval mužstvo neustále od čiary. Vykrikoval, riadil ich, chcel dostať tím do hry podľa svojich predstáv. Po zápase hovoril, že máme dobrý mančaft, nečakal až taký vzdor. Poprial nám, aby sa Spartaku darilo.
Aký dojem zanechalo vaše mužstvo v súboji s bulharským Lokomotivom Sofia (1:1) a poľským Zaglebie Lubin (4:2)?
- V dueli s Lokomotivom bolo viac tvrdosti, odohrali sme ale vyrovnaný súboj. S Poliakmi sme začali trošku divoko. Viedli sme, následne prehrávali 1:2. To všetko sa odohralo do pätnástej minúty. Potešilo ma však, že aj keď súper viedol, moje mužstvo nepoľavilo a otočili sme výsledok v náš prospech. S výsledkami som spokojný, horšie je, že sme nemali k dispozícii kompletný káder.
V akom svetle sa predviedli skúšaní futbalisti Huber a Navrátil?
- Huberovi z Jablonca prípravné zápasy nevyšli. Urobil chyby pri góloch, dohodli sme sa preto, že ho neangažujeme. Navrátil z Olomouca by bol pre nás zaujímavý typ na kraj zálohy. Je pohyblivý, rýchly, agresívny. Nanešťastie, vedenie Sigmy sa rozhodlo, že ho zatiaľ neuvoľní. Rád by som sa k nemu ešte v budúcnosti vrátil.
Na skúške bol Radoslav Ciprys. Presvedčil o kvalitách?
- Pokúsime sa vybaviť jeho prestup. Vidno na ňom ešte taktické nedostatky. Má však veľmi dobré rýchlostné predpoklady, kvalitnú ľavú nohu a dobrý center. Hral v troch stretnutiach, nesklamal. Smerom dopredu to môže byť z jeho strany celkom solídne.
Aký je prínos Kováča a Tomačeka pre mužstvo?
- Nemôžem povedať, že sklamali. Na oboch je však ešte množstvo roboty. Kováč má subtílnu postavu, súboje mu nevoňajú. Ak chce hrať ligu, musí sa s tým vyrovnať. Tomaček si priniesol návyky zo Serede, kde sa hralo vyslovene na neho. Stále sa zoznamuje s našimi hráčmi aj s požiadavkami, ktoré kladieme na útočníka. Potešilo ma, že strelil pekný gól Lubinu, keď utiekol a nekompromisne zavesil. Musí však ešte veľa pracovať.
Ľuboš Hanzel bol dlho zranený, v akej forme sa vrátil?
- Stále si myslím, že ešte nie je celkom zdravý. Z toho som smutný, pretože s výnimkou jedného odohral všetky zápasy. Pokiaľ mal loptu a manévroval s ňou, bol jeho prejav celkom solídny. Horšie to vyzerá po pohybovej stránke, myslím, že zranené miesto ešte stále cíti. Bude musieť veľa potrénovať. Páči sa mi však jeho prístup, robí všetko pre to, aby sa dostal do zostavy.
Chytili sa príležitosti mladí Mikinič a Banovič?
- Mikinič nás milo prekvapil s Rumunmi, kde odohral pravého obrancu veľmi kvalitne. Výkon zopakoval aj proti Lokomotivu Sofia. Keď však hral s Crvenou Zvezdou, bolo u neho aj u Banoviča cítiť, že majú proti sebe veľkú kvalitu. Aj po ich chybách padli góly. Keď neskôr prišli na ihrisko Diallo a Čarnota, ktorí majú viac skúseností a iné fyzické predpoklady, súper si už nevytvoril možnosti ako v prvom polčase. Banovič striedal pekné okamihy so slabými, niekedy detskými chybami.
A čo dorastenec Denis Bališ?
- Skúšali sme ho na stopérovi, potrebujeme tam fyzicky silného hráča ako sú Diallo alebo Gross. Nehral zle, žiaľbohu, koleno mu nevydržalo, nemohli sme ho vidieť v iných úlohách. Chceli sme ho otestovať aj na kraji obrany a zálohy.
O koho sa bude na ihrisku počas jari opierať?
- Na Raškovi je cítiť, že mu kapitánska páska patrí oprávnene. Kaščák odovzdáva skúsenosti, s Procházkom môžu vytvoriť veľmi solídny tandem.
 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
cale clinic
reklama