Desaťgólová nakladačka pre Mimu, nahnevaný tréner Duhony

ŠPORT - Futsal | 18.2.2011, 23.12, Tatiana Čuperková

Druhá viacgólová nakladačka pre Mimu v priebehu jedného týždňa. Tento raz sa trnavskí futsalisti museli červenať po prehre 1:10 na pôde RCS Košice. No nazvať Mimu ako trnavský tím by v tejto chvíli bolo prisilné slovo.

Mima Trnava (v bielom) bola znova tvrdo zrazená na zem. Ilustračné foto: Lukáš Grinaj

„Hráči urobili množstvo chýb. Tak v defenzíve ako aj ofenzíve. Napriek tomu to nebola prehra tých chlapcov, ktorí hrali, ale tých, ktorí ani neodcestovali,“ nedal si servítku pred ústa tréner Jozef Duhony. Sklamanie v jeho hlase bolo badateľné. „Po prvom polčase sme prehrávali 0:3 a v istých momentoch sme sa aj s oklieštenou zostavou dokázali presadiť. Ale ďalšie tri góly sme dostali hneď v prvej minúte druhého polčasu. To nás úplne zlomilo.“ Mimáci, ako predsezónny ašpirant na finále extraligy, cestovali do metropoly východu iba v dvoch autách. Trnava nemala na palubovke ani kompletné dve štvorky. Dvoma vysokými prehrami (minulý týždeň 1:9 so Slov-maticom Bratislava) sa rozlúčila so základnou časťou a určite si neurobila dobrú náladu pred play-off. Jej štvrťfinálový súper PKP Košice navyše remizoval na palubovke FTVŠ UK Bratislava 4:4 a aj pri rovnosti bodov sa dostal pred Mimu (tá skončila napokon piata). Znamená to, že séria sa bude začínať opäť v Košiciach.