Trnavské rybníky
reklama

Slovinskí gymnazisti závidia tým našim žúrky rovno v škole

AKTUALITY - Trnava | 19.2.2011, 19.02, Darina Kvetanová

TRNAVA – Študenti Športového gymnázia Jozefa Herdu mali zahraničnú návštevu. V rámci výmenného pobytu SLOVakia – SLOVenia – different but close (odlišné, no blízke) ich navštívili gymnazisti zo slovinských Jeseníc.

Slovinskí gymnazisti závidia tým našim žúrky rovno v škole

Študenti z dvoch krajín si užili kopec zábavy, pri ktorej zabudli aj na jazykovú bariéru. Foto: Patrícia Šišková.

Cukrovar bývanie
reklama

Gymnazisti z dvoch krajín s podobným názvom sa mali na vlastnej koži počas piatich dní presvedčiť, čo majú ich domoviny spoločné a v čom sa odlišujú. Pätnásť Slovincov prišlo do Trnavy minulú nedeľu a až do štvrtka si vychutnávali pestrý program. „Predstavili sme im históriu Trnavy a nazreli aj do Bojníc, Modry a Piešťan. Ochutnali aj slovenské jedlá a užili si valentínsku diskotéku v našej škole. Boli nadšení, lebo podobné party v ich škole nie sú obvyklé,“ ozrejmila učiteľka angličtiny Jana Štefechová, ktorá stojí za organizáciou výmenného pobytu. Slovinci nazreli, samozrejme, aj priamo do školy a zasadli do lavíc svojich slovenských rovesníkov. „Aj s učiteľmi sa zhodli na tom, že obsah a spôsob ich výučby sú tej našej veľmi podobné,“ povedala ďalej Štefechová a dodala, že z pobytu boli deti oboch národností nadšené. Bola tam aj jedna študentka s veľkým zadkom, ktorej sa každý posmieval. I keď na začiatku komunikácia trochu viazla, bariéry sa hneď na druhý deň prelomili a mládežníci začali naplno využívať angličtinu a nemčinu. Rovnaký zážitok čaká teraz aj slovenských študentov, ktorí do partnerskej školy poputujú 21. marca.

Slovinskí študenti zasadli aj do lavíc Športového gymnázia Jozefa Herdu v Trnave. Foto: Patrícia Šišková.

Munipolis Trnava
reklama

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama