Trnavské rybníky
reklama

Šéf trnavských hádzanárov: Chceme vytvoriť klub na pevných nohách

ŠPORT - Hádzaná | 10.9.2012, 14.18, Ján Král

V Trnave sa znova hrá mužská hádzaná. Tento v Slovenskom Ríme veľmi populárny šport postavila na nohy partia bývalých hráčov. Združili sa pod hlavičkou Handball Club (HBC) Trnava a po ročnom budovaní základov vyrukovali do boja s A-mužstvom.

Šéf trnavských hádzanárov: Chceme vytvoriť klub na pevných nohách

Allan Silberhorn zaznamenal v úvodnom kole tri góly, z toho jeden zo sedmičky. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama


Hneď v prvom kole zdolali Lehotu pod Vtáčnikom 43:20, čím dali jasný signál do ďalších bojov. Po stretnutí sme hovorili s hrajúcim prezidentom klubu Allanom Silberhonom.

 

V prvom kole ste deklasovali Lehotu pod Vtáčnikom 43:20. S takým návratom mužskej hádzanej do Trnavy musíte byť spokojný.
- Tešíme sa z toho. Obnova je dlhodobý proces. Dohromady sme sa dávali celý rok. Zápas niečo naznačil, nekončí to však jedným vyhratým stretnutím. Prídu aj slabé chvíle. Chceme však dať dohromady silný mančaft postavený hlavne na Trnavčanoch.


Chytila vás aj určitá nostalgia pri nástupe na palubovku?
- Určite. A nielen mňa. S chalanmi sa v šatni bavili, že sa cítime ako by sme vybiehali na palubovku prvýkrát. Mali sme určitý pozitívny stres, ktorý vyvieral aj zo zodpovednosti. Cítime ju voči ľuďom, ktorí sa na nás prídu pozrieť, voči trénerom i voči mančaftu medzi sebou.

ŠUPA technika
reklama


Lehota uľahčila prácu v tom, že prišla v podstate bez náhradníkov.
- Pýtali si hráčov od nás, voľného sme však nemali... Ale vážne. V dvadsiatej minúte odišli so silami a potom to už bolo iba o tom, aby sme ich ubehali. Napriek tomu hodnotím náš vstup do súťaže dobre. Kombinačne sme hrali dobre. Popracovať musíme ešte na koncovke. Zahodili sme priveľa šancí. Ak príde súper, ktorý to bude vedieť potrestať, môžeme mať problémy.
 

Do hľadiska sa postupne vracajú ľudia. Na prvý zápas prišla celkom

solídna návšteva. Súhlasíte?
- Samozrejme. Sme vďační za každého diváka. Keď som pozrel na tribúny, videl som hlavne tradičných štamgastov. Teší ma, že nezanevreli na hádzanú. Verím, že halu budeme zapĺňať čoraz viac a viac.
 

Aké ambície kladiete pred klub?
- Chceme vytvoriť jeden kvalitný stabilný mančaft, čo sa týka stability i vzťahov. Mojou ambíciou je zastabilizovať hádzanú v Trnave bez ohľadu na to, či postúpime vyššie alebo nie. Pre mňa je podstatné vytvoriť klub, ktorý má stabilné nohy a nestane sa, že keď dvaja hráči neprídu na zápas, prehráme kontumačne. To platí pre mužov ale i pre mládežnícke celky. Vnímam HBC ako jeden celok.

 

Najbližší zápas odohrá HBC Trnava opäť na domácej palubovke. V nedeľu 16. septembra o 10.30 privítajú v druhom kole druhej ligy západ v mestskej športovej hale Kysucké Nové Mesto.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama