Trnavské rybníky
reklama

Chráňte sa pred podvodmi

AKTUALITY - Kurz sebaobrany | 23.12.2010, 00.00, prispievatelia

Šetriť peniaze na nesprávnom mieste sa vám nemusí vyplatiť. Pred podpisom zmluvy si všetky informácie preverte. Nehnuteľnosť kupujete či predávate párkrát v živote.

Keďže financií v takýchto prípadoch nebýva veľmi nazvyš, záleží na každom eure, ktoré ušetríte. A tak často zvažujete, či je lepšie hľadať budúcich záujemcov o kúpu či predaj vlastnými silami, alebo dať na rady odborníkov v realitnej kancelárii.
Dôležité je byť v každom prípade obozretný a preveriť si ich. Aj realitku. Ak ste sa rozhodli predať nehnuteľnosť, ponúknite ju najviac trom overeným realitným kanceláriám. Dohodnite si jednotnú predajnú cenu vrátane provízie, aby sa vaša nehnuteľnosť nevyskytovala v inzercii s rôznymi cenami. Poskytnúť nehnuteľnosť viacerým realitným kanceláriám s cieľom predať ju čo najskôr, môže spôsobiť aj opačný efekt.
Pri kúpe starších nehnuteľností si treba najprv overiť v katastri nehnuteľností, že ten, kto byt alebo dom ponúka, je skutočne jeho vlastníkom a taktiež to, že na nehnuteľnosti nie je tzv. plomba, ťarcha, alebo vecné bremeno. Zároveň by mal vlastník predložiť kupujúcemu doklad od správcu, bytového družstva, alebo spoločenstva, že na byte nie sú žiadne nedoplatky. Toto vyhlásenie je aj podmienkou katastra pri zavkladovaní nehnuteľnosti a je povinnou prílohou návrhu na vklad.
Nespoliehajte sa na to, čo vám povie predávajúci, skôr oslovte realitnú kanceláriu, ktorá nehnuteľnosť preverí za vás. Niektorí ľudia nadobudli mylný názor, že ak nemajú na liste vlastníctva zapísanú ťarchu alebo obmedzujúcu poznámku, tak je nehnuteľnosť bezproblémová a kupujúci sa nemá čoho obávať. Právny problém, ktorý sa dotkne aj nového vlastníka, môže súvisieť práve s prevodmi v minulosti, preto naša realitná kancelária MGM & partners vždy overuje titul nadobudnutia.
Mnohí podvodníci majú dôkladné znalosti súvisiacich právnych predpisov, dokonale ovládajú proces, ktorým kataster povoľuje vklad, poznajú legislatívne medzery a medzery v činnosti katastra. Väčšina takýchto podvodníkov je ale v realitných kanceláriách známa, čiže aj to je jeden z dôvodov, prečo využiť služby nášho realitného centra MGM & partners.
MÁRIO GLOS

reklama

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda plug in hybrid
reklama
Cisárky Sereď
reklama