Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Naháňačka za slnkom: Adam Ďurica nakrúcal klip počas zlatých hodiniek

RELAX - Tí sú naši | 17.9.2012, 13.59, Katarína Rosinová

Obľúbený spevák a miláčik dievčat Adam Ďurica to minulý víkend spolu so svojou kapelou roztočil na trnavskom jarmoku. Postarali sa o skvelú atmosféru.

Naháňačka za slnkom: Adam Ďurica nakrúcal klip počas zlatých hodiniek

Atmosféra na námestí bola vynikajúca. FOTO: Marek Boháček

reklama

 

Adam sa momentálne teší z toho, že má čím ďalej tým viac koncertov a, keďže v lete úspešne spromoval na Materiálovotechnologickej fakulte STU, môže sa naplno venovať hudbe.

 

Jeho najnovším projektom bude klip ku skladbe Chýbaš mi z druhého albumu Dávno zomrel rock´n´roll. „V klipe je rozhodujúce slnko, pretože sme celý čas natáčali v exteriéri a kvalitu záberov sme postavili na takzvanej zlatej hodinke. Je to čas hodinu pred západom slnka a asi hodinu pred jeho východom, kedy je všetko zlatisto sfarbené a každý záber má špecifickú atmosféru.

 

Problém bol v tom, že sme museli makať naplno. Niekedy sa stalo, že práve vtedy nám priame slnko zakryl mrak a museli sme sa presunúť na iné miesto, čiže slnko sme doslova naháňali, aby sme urobili dobré zábery,“ prezradil Adam. Klip by mal byť vonku koncom septembra, v súčasnosti sa dejú posledné úpravy.

reklama

 

Našiel sa v Duchoňovi
Medzi hitmi, ktoré zahrali na jarmoku, nechýbala ani skladba Karola Duchoňa Mám ťa rád. Tú sme v Adamovom podaní mohli počuť v relácii Legendy popu, kde svojím výkonom veľmi prekvapil. „Je to špičkový song plný energie a lásky.

 

Pôvodne som mal spievať inú skladbu, ktorá sa mi až tak nepáčila, a tak som začal listovať v Duchoňovom archíve. Keď som zistil, že táto skladba ešte nie je obsadená, hneď som si ju rezervoval,“ hovorí Adam, pre ktorého je Karol Duchoň skutočnou legendou. „Taký hlas, aký mu Pán Boh nadelil, sa dá počuť možno raz za storočie. Vedel skladby krásne precítiť...“

 

Hoci nie je nad originál, aj Adamova verzia je veľmi zaujímavá a precítená. Možno preto zakotvila v jeho koncertnom repertoári a na jar po nej dokonca pomenoval celé svoje turné. Aj trnavský koncert ukázal, že ňou vie dostať ľudí poriadne do varu.
 

Viac o albume Dávno zomrel rock´n´roll sa dočítate TU.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama