Trnavské rybníky
reklama

Spartak má v tíme lazaret, zabojuje však o prvé tri priečky

ŠPORT - Futbal - Spartak | 21.2.2011, 17.36, Ján Král

Pred zástupcov médií v pondelok predstúpili predstavitelia Spartaka, aby prezentovali zimné zmeny a plány na jarnú časť. O novinkách v klube hovorili generálny manažér Jozef Valovič, športový manažér Stanislav Adamec (nahradil Martina Stana, ktorý odišiel za futbalom do Malajzie), marketingový manažér Marián Černý, tréner Dušan Radolský a kapitán Spartaka Martin Raška.

Spartak má v tíme lazaret, zabojuje však o prvé tri priečky

Dušana Radolského (uprosted) čaká ťažká úloha, musí na Slovan zostaviť tím bez siedmich absentujúcich hráčov užšieho kádra. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Vyhrievaný trávnik spí
Trnavčania sa zúčastnili na zimnej Tipsport lige a absolvovali dve sústredenia. Kondičné v Piešťanoch a herné v Turecku. „Na prípravu sme mali vytvorené kvalitné podmienky. Mínusom boli iba zranenia hráčov. Nepamätám si, že by som mal toľko zranených v príprave. Druhá vec je, že hoci máme vyhrievanú trávu, ťažko sa k nej dostaneme. Ihrisko by sme potrebovali k dispozícii častejšie. Žiaľ, mesto sa postavilo k tomu tak, že nás na trávnik púšťa menej často, ako si predstavujeme,“ povedal tréner Dušan Radolský.
Lazaret

Radolský musí pred štartom jari riešiť viaceré rébusy v zostave. Pre disciplinárne tresty mu vypadli z plánov Diallo, Patrik Čarnota a Bicák. Zranenia vyradili Bulvitisa, Dohnálka, Jána Čarnotu, Wellingtona, Železníka a Bernátha. „Železník má poškodený meniskus, pri Konem som optimista, že bude do piatku v poriadku. Mrzí ma vykĺbené rameno Jána Čarnotu. Wellington sa vrátil z Brazílie s nedoliečeným zranením. Ešte stále vyklusáva, je v rehabilitačnom programe. Uvidíme, kedy začne kopať do lopty. Prišiel s poraneným svalom, teraz ho trápi koleno,“ pokračoval Radolský.
Posily
Počas zimy Spartak získal do svojich radov ofenzívne ladených Ladislava Tomačeka (Sereď), Lukáša Kováča (Galanta) a Radoslava Ciprysa (Malacky). Z holandského SC Cambuur Leeuwarden prišiel stopér použiteľný aj na pravej strane obrany Zdenko Kaprálik. Z lotyšského Ventspilsu angažovali ďalšieho stredného obrancu Naurisa Bulvitisa. „Vyskúšali sme asi šestnásť hráčov. Z nich sme vybrali ako perspektívneho Bulvitisa a Navrátila z Olomouca. Žiaľ, Bulvitis sa zranil. Navrátil by sa stal miláčikom obecenstva, pomohol by nám a ešte by aj bol predajný, keďže má len dvadsať rokov. Žiaľ, nepodarilo sa ho získať,“ tvrdil Radolský. Hodnotiace slovo stratil aj k novým mužov v kádri: „Keby sme mohli striedať ako v hokeji, určite by som Tomačeka posielal na ihrisko na každú štandardku,“ zložil poklonu Tomačekovej ľavačke a zároveň naznačil, že o základnú zostavu ho ešte čaká tuhý boj. Najväčšou prestupovou rybou v trnavských vodách je udržanie Kaščáka, ktorého hosťovanie sa zmenilo na prestup.
Definitívne passé?
Trnavčania sa zaujímali o služby Ružomberčanov Jána Masla a Tomáša Ďubeka. „Z ich strany bol záujem ísť do Trnavy. Na Liptove však majú zmluvy, museli sme sa baviť o odstupnom. To predebatovali majitelia klubov, žiadaná suma prevyšovala z nášho pohľadu celkovú kvalitu hráča,“ vysvetlil krach rokovaní generálny manažér Jozef Valovič. Zároveň vyvrátil šumy o príchode Jána Zápotoku z Lechu Poznaň. Ten medzičasom zakotvil v Dubnici. Radolský naznačil, že do tímu by potreboval hlavne hráčov na pravý kraj zálohy. „Hovoril som so Žilinčanmi Rilkem a Guldanom. Prvý sa ale zranil, druhý menovaný mal lepšiu ponuku,“ poznamenal Radolský.
Ciele
O vysokých ambíciách v Trnave nahlas nehovoria. Vedenie klubu však poškuľuje po umiestnení v prvej trojke. „Vo futbale sa nedá na ničom trvať, máme predstavu, aby sme pokračovali v nastavenom trende. Teda ešte viac stabilizovali zostavu a vylepšili zápasy na domácom ihrisku. Viaceré jesenné stretnutia, kde sme mali hernú prevahu, sa skončili remízou. Chceli by sme sa dostať medzi dve - tri najlepšie mužstvá na Slovensku. Veríme kádru aj realizačnému tímu. Hrá sa ešte o 45 bodov. Netreba po prvom alebo druhom kole lámať palicu, keby niečo nevyšlo. Sme optimisti. Mužstvo v Turecku predviedlo, že dokáže hrať aj so silnými súpermi vyrovnané partie. Tímu veríme, tlaky na konkrétne umiestnenie na mužstvo však nevyvíjame,“ vyjadril sa Jozef Valovič.
Kapitán o derby
Už v piatok Trnavčania nastúpia na derby proti bratislavskému Slovanu. Dôležitosť tohto duelu vníma i hráčska kabína. „Príprava splnila, čo sme od nej čakali. Sústredenia boli na výbornej úrovni, kondičné i herné. Tréner Radolský naordinoval náročnú prípravu, fyzicky sme dobre pripravení. Škoda zranení a trestov, určite ide o oslabenie mužstva. Nám ostatným zostáva iba zabojovať aj za chýbajúcich chlapcov. Vieme, že nás čaká ťažký vstup do jari, nielen prvé kolo, ale celkovo prvých šesť duelov, keď štyrikrát hráme vonku,“ zneli slová kapitána Martina Rašku.
Káder pre jar
Do jari pôjde Trnava s touto súpiskou: 1 Slovenčiak, 22 Raška, 30 Székely – 2 Kaprálik, 3 Banovič, 4 Bulvitis, 5 Wellington, 6 Procházka, 7 Mikovič, 8 Železník, 9 Tomaček, 10 Mikinič, 11 Guldan, 12 Coimbra, 15 Bernáth, 16 Machovec, 17 P. Čarnota, 18 Ľ. Hanzel, 19 Ciprys, 20 Gross, 21 Dohnálek, 23 J. Čarnota, 24 Sabo, 25 Kone, 26 Diallo, 27 Bicák, 28 Kováč, 29 Kaščák.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
cale clinic
reklama