Trnavské rybníky
reklama

Za dverami: Nenechajme ju zhasnúť

BLOG - Za dverami | 28.9.2012, 09.24, Katarína Rosinová

Ako malá som tam chodievala na rozprávky, keďže telku sme doma ešte nemali. Nie kreslené, ale tie klasické filmové, ktoré dodnes zbožňujem. Bola som tam na prvom oficiálnom rande v živote a na mnohých ďalších. Zažila som tam uplakanú premiéru Titanicu i šialenstvo zvané Harry Potter. To tam ešte bývalo natrieskané.

Za dverami: Nenechajme ju zhasnúť

Foto: gak

reklama


Včera som sa do Hviezdy chystala opäť. Ani neviem, čo premietali, tuším nejakú slovenskú premiéru amerického filmu. Bolo mi to jedno, pretože sú večery, kedy nejde o film, ale o to, že ideme do kina. „Je mi ľúto, ale nepremieta sa. Potrebujeme minimálne štyroch ľudí a ste traja,“ prekazila nám plány pani v pokladni. Očividne ju to mrzelo. A nás ešte viac. Odchádzala som pekne vytočená. Kde sú všetci tí ľudia? To všetci sedia u konkurencie? Alebo pozerajú stiahnuté filmy doma na počítačoch?


O čo je Hviezda horšia ako multikino? Premiéry sú už v rovnakom čase ako na celom Slovensku, má skvelý zvuk, je v centre mesta, premieta aj 3D filmy a náročnejší diváci majú výber z dvoch filmov každý utorok. Vstupné je ešte stále o niečo nižšie, hoci ho pod tlakom distribučných spoločností museli zvýšiť.


Hviezda má čas už len do konca roka obhájiť svoj význam v krajskom meste. Ak poslanci nebudú spokojní, ľahko schvália jej prenájom firme, ktorá sa oň uchádzala ešte minulý rok. A to by mohlo znamenať jej koniec.

reklama


Na jednej strane chápem mesto, ktoré do kina investovalo nemalé peniaze a logicky chce vidieť ich návratnosť. Na druhej strane si myslím, že propagácie aj z ich strany je stále málo. A my... Darmo budeme teraz nadávať a rozhorčovať sa, že mestské kino tu byť musí. Spýtajme sa sami seba, koľkokrát sme ho za posledný rok podporili svojou návštevou. (A koľkokrát sme radšej uprednostnili to druhé kino, s predraženými pukancami a kolou, hoci je ďalej, má menej pohodlné sedačky a z klimatizácie sme minule ochoreli.)


Keď Hviezda padne, na želania zázrakov už bude neskoro. Ukážme mestu a poslancom, že to kino chceme a potrebujeme. Začnime doň chodiť.
 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama