Púchly láme plavecké rekordy, Klátik štvrtý v Taliansku

ŠPORT - Plávanie | 22.2.2011, 20.31, Ján Král

Opäť dosiahli skvelé výsledky. Trnavské plavecké nádeje sa prezentovali vo veľkom štýle v Českej republike i na Apeninskom polostrove. Počas víkendu získali štyri zlaté medaily a ďalších jedenásť pódiových umiestnení.

Púchly láme plavecké rekordy, Klátik štvrtý v Taliansku

Tomáš Púchly získal v Opave trikrát prvé miesto a zlomil dva rekordy mítingu. Foto: archív mp

Na Veľkej cene Opavy, medzinárodných plaveckých pretekoch žiakov a juniorov, štartovalo 325 plavcov z 34 klubov z Česka a Slovenska. STU Trnava mala v ohni 22 želiezok. Najúspešnejším z plejády zástupcov slovenského Ríma Tomáš Púchly získal tri zlaté medaily, pričom dvakrát prekonal rekord pretekov v disciplínach 50 a 100 metrov voľný spôsob. Na stupni víťazov sa objavili aj Adrián Gabalec a Dominik Lauko.
Z dievčat si priniesla zlatý kov Veronika Tomanová, druhú a tretiu pozíciu si vyplávali Barbara Bartovičová, Monika Púchla (vylepšila si osobné rekordy), Janka Mrázová a Tereza Šimončičová.
Junior Juraj Klátik sa zúčastnil v reprezentačných farbách pretekov v Taliansku. Na Meeting di Carnevale vo Viareggiu štartoval v troch disciplínach. Najlepší výsledok po zlepšení osobného rekordu dosiahol v disciplíne 100 metrov prsia, kde vo finále obsadil výborné štvrté miesto. Na mítingu sa zúčastnilo 400 plavcov z Talianska, Maďarska, Česka, Litvy a Slovenska.