Trnavskí hádzanári zdolali Cífer, Kochan nastúpil proti svojim

ŠPORT - Hádzaná | 3.10.2012, 08.09, Ján Král

Napĺňajú úlohu favorita. Trnavskí hádzanári vyhrali aj v piatom kole druhej ligy. Na domácej palubovke zdolali Sokol Cífer pomerom 28:20.

Hráč s ligovými skúsenosťami Ľubomí Bočkay ukázal proti Cíferu viaceré technické finesy. Foto: Lukáš Grinaj

Stretnutie odštartovali Trnavčania veľmi dobre. Čoskoro sa ujali vedenia rozdielom šiestich gólov. Cífer však okolo dvadsiatej minúty využil okienka vo výkone HBC a znížil na 12:9. Ešte do prestávky sa však žlto-modrí znova nadýchli a zvýšili na 16:10.

Po polčase sa situácia zopakovala. Cífer v priebehu šiestich minút dotiahol na 17:14. Potom sa však už definitívne rozbehol trnavský stroj. Skóre postupne narastalo a zastavilo sa až na osemgólovom rozdiele.

Obe mužstvá čaká teraz vďaka predohranému zápasu voľný víkend. O týždeň na to sa HBC Trnava predstaví v Dunajskej Strede a v nedeľu 21. októbra o 10.30 sa doma stretne s béčkom Modry.

HBC Trnava – Sokol Cífer 28:20 (16:10)

HBC: Augustín, Vejgl – Ruman 4, Vajdík 5, Domorák, Bočkay 6, Baran, Turanský 1, Daniel, Vaňo 4, Minárik 2, Kravárik, Silberhorn 6/4

SOKOL: Doboš – Lovás 6, Čuperka, Popluhár 2, Rabela 1, Medový, Petrík, Čepec 4, Mokáš, Šramel 3, Kochan 4, Pilát

Povedali o zápase
Ľubomír Bočkay (najefektívnejší hráč HBC z hry):
„Zo začiatku to bolo nervózne, robili sme chyby. Potom sme však srdcom vybojovali víťazstvo. A to je hlavné. Dlhšie som netrénoval, nie vždy mi to ide ako chcem. Ruka nie je dostatočne vyhádzaná. Samozrejme, rád by som si ešte zahral vyššiu súťaž. Chalani chcú postúpiť, ja verím, že sa nám to podarí.“

Matej Kochan (bývalý hráč Trnavy v službách Cífera): „Bol to môj prvý zápas proti Trnave. Odohral som v tejto hale pred prestupom do Cífera množstvo sezón. Proti HBC sme si verili. Našim ambíciám nasvedčoval aj fakt, že sme v ostatnom domácom zápase porazili Piešťany o 14 gólov. Žiaľbohu, nedodržali sme taktické pokyny a prehrali sme.

Je to škoda, lebo Trnava bola hrateľná. Mohli sme dosiahnuť lepší výsledok. Ak by HBC postúpilo o súťaž vyššie a mali by záujem o moje služby, rád sa vrátim. Inak však nad zmenou klubu neuvažujem.

S hráčmi Trnavy sme sa síce doberali počas zápasu, no mimo ihriska sme stále priatelia. A komu držala palce moja rodina, ktorá v hľadisku sledovala duel a patrí k veľkým fanúšikom Trnavy? Poviem to takto: hádzanej.“