Trnavské rybníky
reklama

Kone s podozrením na zlomenú kostičku, na derby nenastúpi

ŠPORT - Futbal - Spartak | 23.2.2011, 00.00, Ján Král

Spartakovci si v týchto dňoch zrejme želajú, aby napadol meter snehu a pre nespôsobilé terény sa nehrala liga aspoň do apríla. Pre obrovskú maródku a disciplinárne tresty majú nevídané problémy zložiť zostavu.

Kone s podozrením na zlomenú kostičku, na derby nenastúpi

Koro Kone má zlomenú kostičku, chýbať bude zrejme niekoľko týždňov. Foto: Ivan Kopčáni

Púpavy pri aleji
reklama

 

K už i tak početnému lazaretu pribudol po prípravnom dueli so Znojmom (1:1) s poraneným ramenom Ján Čarnota. Po generálke na ligu s Petržalkou figurujú na listine maródov už aj mená Higor Coimbra a Koro Kone. Brazílčan ochorel a má teploty, útočný klenot Spartaka z Pobrežia Slonoviny si zranil rameno.
Na Slovan tak môže šéf trnavského realizačného tímu Dušan Radolský variť momentálne iba zo štrnástich hráčskych ingrediencií a troch brankárov. Okrem ôsmich zranených nemôže totiž rátať ani s Diallom, Bicákom a Patrikom Čarnotom, ktorí pauzujú pre disciplinárny trest. I preto povolal do áčka hráčov rezervy Mikoviča a Saba.
Trnavčania v snahe doplniť káder v závere minulého týždňa narýchlo angažovali obrancu Zdenka Kaprálika. Bývalý zadák Interu Bratislava, českého druholigového Fulneku (v tíme vtedy hrali aj zvučné mená ako Slončík, Kovář, Vajda), holandského FC Zwolle a naposledy druholigového tímu SC Cambuur Leeuwarden podpísal s andelmi kontrakt na rok a pol. „Všetko sa zbehlo veľmi rýchlo. Vo štvrtok som sa dozvedel o záujme Trnavy. V piatok prebehli rokovania o zmluve. V sobotu som už hral duel proti Petržalke a v nedeľu som letel vybaviť si veci do Holandska. Riadne fofry... Ešte v utorok som cítil únavu, preto som absolvoval len regeneračný tréning. Ale teraz sa už sústreďujem na derby so Slovanom,“ uviedol Zdenko Kaprálik, ktorý počas anabázy v FC Zwolle bojoval s tímom o postup do najvyššej holandskej súťaže. Na piatkový súboj so Slovanom sa veľmi teší. „Vyzerá to, že nastúpim ako pravý obranca. Posledné dva roky som síce hrával stopéra, no futbalista musí zvládať viac postov. A keďže ma tréner potrebuje teraz na kraji defenzívy, som k dispozícii. Ak dostanem príležitosť, veľmi ocením, že sa dostanem v takom dôležitom dueli na ihrisko. V Holandsku som zažil skvelú atmosféru, som však presvedčený, že v Trnave bude kulisa ešte lepšia. Ešte z pôsobenia v Interi, viem, akí skvelí sú fanúšikovia Spartaka,“ dodal Kaprálik.

 

Na Slovan 14 plus 3

Použiteľný káder pre derby so Slovanom: 1 Slovenčiak, 22 Raška, 30 Székely – 2 Kaprálik, 3 Banovič, 20 Gross, 16 Machovec, 18 Ľ. Hanzel - 6 Procházka, 10 Mikinič, 24 Sabo, 28 Kováč, 29 Kaščák, 7 Mikovič, 19 Ciprys - 9 Tomaček, 11 Guldan
disciplinárne tresty: 17 P. Čarnota, 26 Diallo, 27 Bicák
zranenia: 4 Bulvitis (po artroskopii kolena, začína s rehabilitáciou, rozhýbava koleno), 5 Wellington (zadný stehenný sval, rehabilituje, s ľahkým tréningom začne budúci týždeň), 8 Železník (problémy s kolenom, v piatok podstúpi magnetickú rezonancia, vyzerá to na poškodený meniskus), 12 Coimbra (viróza), 15 Bernáth (začal rehabilitovať, dva týždne ešte bude pauzovať), 21 Dohnálek (po artroskopii predného krížneho väzu, zranenie podobné ako u Ľ. Hanzela, vyžiada si šesťmesačný oddych), 23 J. Čarnota (artroskopia ramena, asi štyri týždne mimo záťaž), 25 Kone (v piatok na sto percent nebude k dispozícii, vo štvrtok sa podrobí vyšetreniu, kde sa ukáže rozsah zranenia a dĺžka liečenia)

ŠUPA technika
reklama

(Pozn.:  Pred menom hráča je číslo, ktoré bude nosiť počas jari na drese.)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
cale clinic
reklama