Trnavské rybníky
reklama

Večer to nie je pre každého! Po západe slnka vyzerá aj na svahu všetko inak

RELAX - Tipy na výlet | 24.2.2011, 00.00, Katarína Rosinová

Ak chceme ísť lyžovať len na otočku, máme na výber z niekoľkých stredísk vzdialených 30 až 65 kilometrov. Najbližšie k Trnave je Pezinská Baba – najvýznamnejšie stredisko zimných športov v Malých Karpatoch. Pracovný víkend si môžete spríjemniť lyžovačkou po západe slnka.

Večer to nie je pre každého! Po západe slnka vyzerá aj na svahu všetko inak

Večer môžete na Babe stretnúť aj malých začínajúcich lyžiarov. FOTO: Katarína Rosinová

Nový Hlohovec
reklama

 

Kamarátka, ktorá sa s lyžami na nohách hádam už narodila a má prejdenú väčšinu stredísk na Slovensku, ma zaskočila tým, že ešte nikdy nevyskúšala večerné lyžovanie. Odôvodnila to tak, že ju to neláka. Všetko má totiž svoje za aj proti.

 

Bufet ponúka pomerne široký sortiment občerstvenia. Sedieť sa dá len vonku, zohriať sa tak môžete jedine zvnútra. FOTO: Matúš Kozlík

reklama

 

Neverte parkovacej službe
Bol jeden februárový, takmer jarný deň. Vonku ani náznak snehu, teplomer cez deň ukazoval desať stupňov. Napriek tomu na internetovej stránke Lyžiarskeho klubu Pezinská Baba svietila informácia 30 centimetrov snehu a veľmi dobré podmienky. Tak na to sa pozriem! Zbalili sme teda lyže a poďho na Babu.
Po trištvrte hodinky cesty autom a chvíľke blúdenia sme boli na mieste. Prvé, čo ma prekvapilo, bolo platené parkovisko. Hneď sme boli ľahší o dve eurá. Druhá celkom prekvapivá vec bolo takmer prázdne parkovisko. No vyberač parkovného nás ubezpečil, že sa lyžuje, svah je perfektne upravený a nechápe, kde sú všetci ľudia. Neskôr som sa na webe dočítala, že parkovisko má iného prevádzkovateľa, ako lyžiarske stredisko, a teda nemajú nič spoločné. A ešte tam stála jedna vetička, hovoriaca za všetko: Nespoliehajte sa na informácie o prevádzke strediska Pezinská Baba získané od parkovacej služby. :-) 

 

Po zotmení premáva len jeden vlek. Jedna z hlavných nevýhod večerného lyžovania. FOTO: Katarína Rosinová
 

Pozóóór!
Spoľahli sme sa, no nie úplne. Pre istotu sme si kúpili len dvojhodinové lístky po osem eur plus dvojeurová záloha na čipovú kartu. Celé večerné lyžovanie od 17 h do 21 h vás vyjde 14 eur, juniori platia 11 a deti 7 eur. Nočný osvetlený svah a zopár ihličnanov na ňom mi pripadali tak trochu vianočne. Veľmi príjemná atmosféra. A na počudovanie, aj sneh bol celkom v pohode, len trochu ťažký a vodnatý. Až kým sa nezmenil na ľad. „Bacha, stále to ide rýchlejšie a rýchlejšie,“ zakričal na mňa lyžiar, ktorý prefrčal okolo ako strela a takmer do mňa nabúral. Hoci je svah celkom dobre osvetlený, potme treba dávať oveľa väčší pozor, ako cez deň. Náročnosť na Babe je červená, teda stredne ťažká. Svojej povesti rodinného strediska ostala verná aj večer. Najčastejšími návštevníkmi tu boli rodičia s malými deťmi. Snoubordistov na Babe lákajú na snoupark s niekoľkými prekážkami. V okolí sú aj bežecké trate, no tie sú závislé od prírodného snehu. Keďže premával len jeden vlek – kotva, po čase sme sa začali nudiť. Našťastie tu je bufet s bohatou ponukou občerstvenia. Popíjajúc čaj s rumom som si naozaj pripadala ako na vianočných trhoch. A to vôbec nie je zlé.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama