Trnavské rybníky
reklama

Dočkali sa! Na bývalej skládke v Boleráze bude rásť tráva a stromy

AKTUALITY - Trnava | 9.10.2012, 14.21, Katarína Rosinová

Bývalá skládka v Boleráze, ktorá už roky ležala na srdci mestu i obci, sa konečne dočká rekultivácie. Podľa informácií, ktoré zverejnilo mesto na svoje internetovej stránke, sa tak má stať do roka a do dňa.

Dočkali sa! Na bývalej skládke v Boleráze bude rásť tráva a stromy

Takto to v lokalite skládky vyzerá v súčasnosti. FOTO: Lukáš Královič 

BESST
reklama

 

Na mieste má vzniknúť trávnatá lúka s vtáčím zobom a hlohom, obkolesená javormi, višňami, orechmi a dubmi.


Mesto sa niekoľkokrát uchádzalo o peniaze z únie, bez ktorých by túto investíciu nemohlo uskutočniť. Získať sa ju podarilo až pred dvomi rokmi. Celá premena bývalého smetiska na kus prírody stojí takmer 3,7 milióna eur, pričom z mestskej kasy pôjde päť percent z tejto sumy.

  

Na upravenej ploche s rozlohou sedem a pol hektára už začali navážať a zhutňovať rekultivačné vrstvy, ktoré zabránia kontaminácii zrážkových vôd a ich kontaktu s odpadom. V spodnej časti skládky vybudovali zbernú nádrž priesakových vôd a pracuje sa na veľkoplošnej akumulačnej nádrži. Odvádzanie skládkových plynov zabezpečí dvadsaťpäť šácht.  

Namaľuj futbalovú Trnavu
reklama

 

Ešte donedávna tam ľudia vynášali odpad. FOTO: Darina Kvetanová

 

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2025. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda TANEX
reklama