Trnavské rybníky
reklama

Famózne finále: Softbalistky Panthers Trnava získali ligový titul

ŠPORT - Softbal | 16.10.2012, 11.21, Ján Král

Skvelé Pantherky opäť získali ligový titul“ Slovenský Rím naďalej kraľuje slovenskému softbalu. Vo finálovej sérii Trnavčanky zdolali Lizards Pezinok 2:1 na zápasy.

Famózne finále: Softbalistky Panthers Trnava získali ligový titul

Víťazný kolektív Trnava Panthers s trénermi Dušanom Borbélym (vpravo) a Róbertom Horváthom (úplne vľavo). Foto: archív ribo

Púpavy pri aleji
reklama

 

„Tohtoročné finále malo trochu inú príchuť, ako posledné tri roky. Po prvýkrát naše dievčatá nenastupovali v úlohe jasného favorita. Pezinok mal za sebou pôsobenie na európskom pohári z ríše snov a pôsobí u nich päť hráčok z tímu českej extraligy, kde mali takisto pôsobivý rok. O to viac si ceníme víťazstvo,“ vravel člen klubového výboru Richard Bohunický.


„Chcem poďakovať všetkým hráčkam za bojovnosť a za dobré reprezentovanie chrámu slovenského softbalu v Trnave. Ďalej vedeniu klubu za podmienky a podporu. A neodškriepiteľnou súčasťou nášho tímu sú fanúšikovia. To, čo predvádzali tento víkend bol doslova fanúšikovský kotol a nezávidím žiadnemu súperovi zápasy na našej pôde,“ povedal tréner Panthers Trnava Dušan Borbély.

 

 

Kouč Dušan Borbély rozobral aj jednotlivé zápasy finálovej série:

ŠUPA technika
reklama

1. zápas:

Panthers Trnava – Lizards Pezinok 4:6
Hneď prvý zápas ukázal náš rešpekt voči sile súpera. A aj keď nadhadzovačku Rampáčkovú poznáme, mali sme aj kvôli zmene jej stratégie veľký problém chytiť sa v útoku.

 

Ako to už býva, keď sa v útoku nedarí, nervozita sa prejaví aj v obrane a po niekoľkých chybách a nedohratých loptách si Lizards vytvorili pohodlný náskok. Hoci sme v závere začali hrýzť, na obrat to už nestačilo a prehrali sme 4:6.
 

 

2. zápas:

Panthers Trnava – Lizards Pezinok 5:3
Pred druhým zápasom, ktorý by v prípade prehry znamenal koniec sezóny, sme si sadli a povedali sme si niekoľko taktických rád. Takisto sme si pripomenuli, o čo nám ide a že sa nemienime vzdať bez boja.

 

Na nadhode vymenila technickú Borisovú, silová Pytelová, čo sa ukázalo ako dobrý ťah, keďže sa minca otočila. Tentoraz mal v útoku problémy súper.

 

Naopak, na našej strane zabrali už tradičné opory tímu, ktoré podporili aj ostatné dievčatá a od polovice zápasu sme už kontrolovali náskok, aj keď Pezinok útočil hlavne ku koncu zápasu. Vedenie sme si zobrať nenechali a výsledok 5:3 nás posunul do rozhodujúceho merania síl v nedeľu ráno.
 

 

3. zápas:

Panthers Trnava – Lizards Pezinok 11:1
V rozhodujúcom treťom dueli sme začínali proti nahadzovačke súpera, ktoré hádzala už tretí zápas v rade. Už však o poznanie s väčším sebavedomím a náš osud v obrane sme zverili opäť do rúk Katky Pytelovej.

 

V prvej zmene sa dievčatá nedali zaskočiť a neinkasovali sme ani bod. Naopak, náš útok nastúpil v sile, v akej deň pred tým skončil. Pezinok sme doslova privádzali k šialenstvu, keď sa na pálke vystriedali hneď všetky hráčky lineupu.

 

V druhej zmene Lizards kontrovali bodom, ale ako sa ukázalo, bolo to posledné, na čo sa zmohli. Naša obrana na čele s Katkou a priam famóznymi zákrokmi všetkých poliarok (M. Čambálová, D. Bartošovičová) už bod nepripustila.

 

A útok, tak tu som mal pocit, že čoho sa dotkneme to sa podarí. Aj auty, ktoré súper urobil, musel doslova vydrieť. Za zmienku stojí homerun benjamínka a zároveň váhovo najmenšej hráčky Lauriky Ferancovej.

 

Konečný výsledok 11:1 v náš prospech vyznieva možno až kruto voči súperovi, ale naozaj vyjadruje rozloženie síl v nedeľu ráno.

 

Stali sme sa už piaty krát v rade majstrami Slovenska a s jedným prehratým zápasom v celej sezóne, ostávame opäť postrachom súperov do ďalšej sezóny.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama