Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Straky neveštia nič dobré!

AKTUALITY - Trnava | 26.12.2010, 00.00, Darina Kvetanová

TRNAVA – Šofér jednej z liniek Mestskej hromadnej dopravy (MHD) zobral spravodlivosť do vlastných rúk. Aby zachránil peňaženku bezradnej dôchodkyne pred krádežou, odstavil autobus a vybehol jej na pomoc.

V utorok niečo pred druhou hodinou popoludní zastavil šofér linky, ktorá premáva z Hrnčiaroviec na Kopánku na Zelenom kríčku. Čakal, kým do autobusu nastúpia pasažieri. Cestovať chceli aj tri ženy, no v poslednej chvíli si to nečakane rozmysleli. Pri blízkom stánku s vajíčkami totiž zbadali dve dôchodkyne. Jedna z nich mala otvorenú kabelku a práve tá si získala pozornosť žien. Na jej obsah sa išli pozrieť zblízka a skontrolovať, či by sa im niečo z osobných vecí dôchodkyne nehodilo. Hodilo. Šikovne z nej vytiahli peňaženku, ktorou chcela dôchodkyňa za vajíčka zaplatiť. Profesionálky zo známeho trnavského vreckárskeho gangu by sa už-už tešili z úlovku, keby bleskovo nezasiahol spomínaný pán šofér.
„Keď videl, ako dôchodkyňu tri ženy okrádajú, odstavil autobus a vybehol zachraňovať situáciu. Na zlodejky bol taký nahnevaný, že im párkrát vyťal za ucho,“ hovorí svedok krádeže Trnavčan Tomáš. Trom strakám sa ušlo aj od ďalšieho pána, ktorý práve kráčal okolo a keď videl, čo sa deje, neudržal svoje emócie.
Na preflesk sa prizerali všetci ľudia z autobusu, no aj ostatní, čo čakali na svoje autobusové spoje. Z celej situácie si môžu vziať ponaučenie, že v Trnave sa vďaka niektorým našim spoluobčanom neoplatí ani na chvíľu zaváhať a už vôbec nie počas vianočných trhov, keď sa mestom hemží najviac ľudí. A preto aj vy, milí čitatelia, keď budete prechádzať mestom a nakupovať napríklad vianočné darčeky, buďte ostražití!

reklama

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama