Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Tak trochu rozprávková výstava: Simona kreslí tak, ako sa cíti

RELAX - Tí sú naši | 19.10.2012, 09.07, Katarína Rosinová

Hravé, veselé a trochu absurdné. Také sú kresby Trnavčanky Simony Čechovej (24). Výber z jej tvorby za posledné dva roky si môžete aktuálne pozrieť na poschodí trnavského kníhkupectva AF.

Tak trochu rozprávková výstava: Simona kreslí tak, ako sa cíti

Pri najnovších výtvoroch sa inšpiruje prírodou. FOTO: AutorkaMladá výtvarníčka tak trochu spadla z neba, niekoľko rokov totiž strávila v zahraničí, kde aj začala tvoriť. Vyštudovala reklamný dizajn v Lutone a Edinburgu, no vždy vedela, že sa chce vrátiť na Slovensko.

 

„Kreslila som ešte ako malá, ale potom som mala dlhšiu prestávku. Opäť ma naštartoval až animovaný klip, ktorý som robila v rámci ročníkovej práce,“ hovorí.

 

Zo spomínaného klipu pochádzajú aj originálne postavičky, ktoré sú síce na prvý pohľad rozprávkové, no keď sa prizrieme lepšie, v tvárach majú emócie, najčastejšie smútok alebo nesplnenú túžbu. Odrážajú životné obdobie, v ktorom sa ich autorka v tom čase nachádzala. Našťastie, jej novšie výtvory už pôsobia omnoho pozitívnejšie. Inšpirovala sa v nich prírodou a zvieratami.

 

Jej kreslené postavičky odrážajú v tvárach emócie. FOTO: Autorka

 

Simonine kresby zdobia tiež tričká, odznaky a náušnice, ktoré sama vyrába. Ukážku jej tvorby môžete vidieť aj v knihe Správa o stave mladej ilustrácie, ktorá vychádza v týchto dňoch.


 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama