Trnavské rybníky
reklama

Recesista z Trnavy: Jeho list Repčíkovi obletel internet!

RELAX - Tí sú naši | 28.10.2012, 20.30, Katarína Rosinová

Pravdepodobne aj k vám sa dostal list určený šéfovi SOZA Vladimírovi Repčíkovi, ktorý bol začiatkom týždňa na Facebooku témou číslo jeden. Na svojich stránkach ho prepieral aj najčítanejší slovenský bulvár. Autor listu Martin Královič (24) je Trnavčan ako repa.

Recesista z Trnavy: Jeho list Repčíkovi obletel internet!

List mal byť spočiatku len recesia, neskôr sa rozhodol, že ho naozaj pošle. FOTO: Album M. K. 

Jeho meno sa spája s produkčnou spoločnosťou, ktorá okrem iného stojí za viacerými festivalmi a hudobnými podujatiami. Preto je pochopiteľné, že mu SOZA a jej zvláštne nariadenia ležia na srdci.

Nový Hlohovec
reklama

 

Priznám sa na rovinu – bez nátlaku – desí ma predstava, že mi jedného dňa príde domov list s pokutou od SOZY za neoprávnené použitie hudobných diel. Predstava ma prenasleduje na každom kroku," píše v liste, ktorý zverejnil aj na svojom blogu. Aby predišiel neoprávnenému použitiu hudobných diel, nahlasuje očakávané životné udalosti, vrátane vlastného pohrebu, a žiada zaslať faktúru.

 

Po zverejnení listu a pozitívnych ohlasoch naň ho osobne zaniesol na podateľňu SOZA. V rozhovore pre Trnavskyhlas.sk sa priznal, že odpoveď netrpezlivo očakáva. 


Myslel si zámer poslať Repčíkovi list od začiatku vážne, alebo šlo spočiatku len o recesiu a „donútili“ ťa k tomu až reakcie okolia?
- Priznám sa, spočiatku to bola viac recesia – resp. som sa chcel humorným spôsobom vyjadriť k téme, ktorá v tých dňoch rezonovala v médiách. Rozhodnutie ten list reálne poslať pánovi Repčíkovi prišlo až niekoľko hodín po zverejnení na sociálnych sieťach.

reklama

 

Nebojíš sa, že si odteraz na teba SOZA špeciálne posvieti?
- Nemyslím si, že by sa mi chceli nejako pomstiť. Verím, že majú v sebe zmysel pre humor.


Už ti odpísal pán Repčík, alebo ti aspoň poslal faktúru? :)
- Každé ráno netrpezlivo kontrolujem poštovú schránku, ale stále nič. Odpoveď od pána Repčíka očakávam, no faktúru, myslím, nepošle.


Čo by si urobil, ak by ti naozaj prišla?
- Samozrejme, postupoval by som podľa zákona. To znamená, že ak by naozaj bola oprávnená a opodstatnená, tak by som ju uhradil. Keď hovorím oprávnená, myslím tým podľa Autorského zákona a nie podľa všelijakých bludných výmyslov a interpretácií SOZY.


Tvoj list sa šíril internetom ako blesk a čítal ho snáď každý. Ako si to dokázal?
- Je to pre mňa milé prekvapenie. Ten nápad vznikol veľmi rýchlo, po napísaní som ho zavesil na Facebook a v priebehu pár hodín malo niekoľko desiatok zdieľaní. Už to bolo pre mňa prekvapením.

 

Čo ma ale úplne zaskočilo bol fakt, že do 24 hodín tento môj list pánovi Repčíkovi zdieľalo viac ako 1800 ľudí a v priebehu ďalších 24 hodín to presiahlo myslím až číslo 2500.


V liste ohlasuješ predpokladané životné udalosti, na ktorých sa budú spievať presne vymedzené piesne: Vianoce 2012, tvoja päťdesiatka a pohreb. Znamená to, že ostatné Vianoce a narodeniny oslavovať spevom nebudeš? :)
- V liste som spomenul iba niektoré životné udalosti – nazval by som ich vzorové. Samozrejme, ešte chýba aj svadba, oslava promócií a podobne. :)


Aby si to nemal také jednoduché, otázka na telo na záver. Keby si mohol byť na jeden deň šéfom SOZA, čo by si urobil?
- Vyhodil by som všetkých ľudí z komunikačného oddelenia, ak tam náhodou nejakí sú. Ak ani nie, tak by som to komunikačné oddelenie vytvoril.

 

Myslím si totiž, že množstvo problémov a negatívnych nálad voči SOZE vzniklo len kvôli tomu, že nedostatočne, resp. vôbec nekomunikovali svoju činnosť, svoje postupy a podobne. A tiež by som sa ako riaditeľ SOZY zasadzoval za urýchlenú zmenu Autorského zákona.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama