Trnavské rybníky
reklama

Atléti majú jasno: Prežijeme, ak rozšírime členskú základňu

ŠPORT - Atletika | 30.10.2012, 16.31, Ján Král

Na čelo atletiky v krajine pod Tatrami sa postavili noví ľudia. V sobotných voľbách prevzal post šéfa Slovenského atletického zväzu (SAZ) bývalý chodec Peter Korčok. Funkcie podpredsedu sa ujal Trnavčan Vladimír Gubrický.

Atléti majú jasno: Prežijeme, ak rozšírime členskú základňu

Vladimír Gubrický verí, že nové zloženie výkonného výboru SAZ prinesie oživenie pre tento šport. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama


V hlasovaní dostal predseda asociácie športových klubov Slávie Trnava 66 hlasov, zatiaľ čo jemu protikandidátovi Rostislavovi Matoušekovi vyjadrilo podporu len 17 zúčastnených.


Doterajšia predsedkyňa Mária Mračnová nekandidovala. Udelili jej však čestné členstvo predsedu, ktoré získala spoločne s Antonom Ihringom.

 

Pravda, ten in memoriam, keďže prednedávnom navždy opustil športovú rodinu.

ŠUPA technika
reklama


O ďalšom smerovaní atletiky na Slovensku i o dopade na trnavský atletický klub sme hovorili s Vladimírom Gubrickým.

 

Ako vnímate sobotné voľby?
- Vznikol tím mladých ľudí, ktorí majú záujem pokúsiť sa urobiť veci v atletickom hnutí modernejším spôsobom, ale zároveň využiť skúsenosti starších.

 

Vnímam pozitívne, že celé zloženie výkonného výboru prešlo hneď v prvom kole podľa návrhu predsedu Petra Korčoka. Zároveň ide pre nás o veľký záväzok. Budeme sa v neľahkej situácii snažiť postupnými krokmi meniť určité veci k lepšiemu.


Stali ste sa takpovediac mužom číslo dva v slovenskej atletike. Čo chcete priniesť do riadiacich štruktúr?
- Som jeden z troch štatutárov SAZ. Dostal som na zodpovednosť ekonomiku, samozrejme, dohliadam aj na ďalšie oblasti. Pod taktovkou mám aj športovo-technickú komisiu.

 

V ekonomickej oblasti chceme nadviazať na dobre zabehnutú agendu a systém, ktorý vytvoril ešte pôvodný výkonný výbor, využiť skúsenosti ľudí, ktorí pracovali v tomto obore.

 

Určite ale musíme zlepšiť marketing SAZ, veď doposiaľ takmer neexistoval. Pritom potenciál na rast tu je. Toto považujem za jednu z hlavných úloh.

 

Zároveň sa budeme zaoberať hľadaním nových finančných zdrojov. Pokúsime sa o užšiu komunikáciu s ministerstvom, zároveň sa budeme snažiť získať prostriedky aj zo súkromného sektora.


Dotkne sa nová funkcia na atletickom zväze vášho pôsobenia v trnavskom atletickom klube?
- Verím, že nie. Podarilo sa nám na Slávii zorganizovať partiu mladých ľudí a trénerov. Prevezmú určitú časť kompetencií, tak aby sme klub naďalej viedli v štandarde, na aký sú naši členovia zvyknutí.
 

Hoci sa začína zima, vyzerá to, že atletika sa v Trnave nechystá spať. Na čo sa momentálne zameriavate v klube?
- Rovnako ako nové vedenie SAZ, aj v Slávii sa zameriavame na získanie nových talentov. Máme záujem o zvýšenie členskej základne. Náš atletický krúžok na ZŠ na Bottovej ulici je dôkazom toho, že sa nám to darí.

 

Minulý rok chodilo na tréningy zhruba dvadsať detí, z toho piati – šiesti už súťažili aj na pretekoch. Tento rok sa stal krúžok oficiálnou školskou aktivitou, funguje priamo v areáli školy a prihlásilo sa naň päťdesiat detí. Touto cestou chceme ísť ďalej.


Zrejme vám robí radosť, že výdatnou mierou pomáhajú aj odchovanci Slávie...
- Áno, teší ma, že nám so športovou výchovou detí pomáhajú naši súčasní alebo bývalí atléti. Z aktívnych pretekárov sa trénermi stali Mirka Karperová, Marián Hammel.

 

Pomáha nám Petra Švecová, ktorá nedávno ukončila pretekársku činnosť. Okrem mňa ešte po odbornej stránke zastrešuje krúžok aj Eduard Čordáš. Budúcnosť atletiky dokážeme zabezpečiť iba tak, že podchytíme deti už na základných školách.
 

Akými úspechmi sa Slávia pýši najnovšie?
- V septembri sme absolvovali majstrovstvá Slovenska družstiev dospelých. Následne boli majstrovstvá Slovenska vo viacbojoch aj v Trnave. Získali sme štyri medaile v desaťboji mužov, tretie miesto sme dosiahli medzi staršími žiakmi. Teraz nastupuje zimná halová sezóna. V Trnave budú najbližšie väčšie preteky v máji.

 

Potrebujú novú tribúnu
Predstavitelia AŠK Slávia Trnava si vážia podporu mesta. Veria, že v budúcnosti v spolupráci s radnicou vyrastie v atletickom areáli nová tribúna.


„Máme výborný organizátorský tím, ktorý pripravuje preteky na slovenskej úrovni. Neustále sa snažíme vylepšovať zázemie. Skutočne by nám padla veľmi vhod nová tribúna," vraví Gubrický.

 

"Pokúsime sa v spolupráci s mestom spraviť novú projektovú dokumentáciu, kde budeme uvažovať s finančne menej finančne náročnou investíciou ako pôvodne. Veríme, že to bude pozitívny krok dopredu a v priebehu pár rokov sa podarí plán zrealizovať.“

 

Novozvolený výkonný výbor SAZ
Predseda: Štefan Korčok
Podpredseda: Vladimír Gubrický
Volení členovia VV: Peter Hritz, Rastislav Hrbáček, Martin Pupiš, Peter Filo ml., Róbert Mittermayer
Generálny sekretár: Anna Kirnová
Ústredný tréner: Vladimír Bezdíček
Predsedovia oblastí: Igor Gavenčiak, Martin Ílleš, Milutín Černák, Vladislav Vovčko

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama