Smolenice sa bavia futbalom, hoci áčko je v tabuľke posledné
ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 12.11.2012, 18.30, Ján Král
Z postavenia v tabuľke si hlavu nerobia. V Smoleniciach futbal baví. Takmer každý deň je futbalový areál plný.

Chlapci z prípravky si pochutnali na pečenom prasiatku. Foto: archív mp
reklama
„Každý deň sa v areáli konali tréningy, prípravné zápasy, majstrovské stretnutia, ale tiež detské duely v štýle poďme si len tak zahrať sa,“ vraví predseda smolenického klubu Martin Poliak.
Vedenie klubu vypísalo pred sezónou motivačnú akciu pre všetky mužstvá.
„Za tri víťazstvá v rade mali oddiely sľúbené pečené prasiatko. Najmä prípravka a žiaci sa predbiehali, komu sa to podarí skôr. Napokon žiakov predbehla prípravka. Cieľovú hranicu prekročili hneď dvakrát. Druhú odmenu ešte nemajú vyčerpanú, bude to prekvapenie v priebehu zimnej prestávke,“ pokračoval Poliak.
„Veľkú smolu mali dorastenci, tým uniklo toto občerstvenie trikrát - vždy smolne - remízou v poslednom potrebnom zápase, alebo nešťastnou prehrou. Všetko si ale chcú vynahradiť v jarnej časti.“
V klube veria, že i A mužstvo v jarnej časti zabojuje, a to nielen kvôli motivácii. Na jeseň získalo len štyri body a prezimuje na poslednej priečke oblastných majstrovstiev.
„Napriek výsledkom s výkonmi, resp. so stavom v A-mužstve vládne relatívna spokojnosť. Partia je dobrá, počas zimnej prestávky sa chlapci chystajú natrénovať kondíciu a na jar zabojujú o záchranu,“ dodal Poliak.