Na basketbalových zápasoch Trnavy vládne čoraz lepšia atmosféra

ŠPORT - Basketbal | 13.11.2012, 11.01, prispievatelia

Prinášame vám výsledky ženskej zložky trnavského basketbalu.

Trnavské mini basketbalistky. Foto: archív jj

V stredu 7.novembra predohrali kadetky BK AŠK Slávia Trnava ôsme kolo slovenskej ligy- skupiny západ, keď doma privítali Banskú Bystricu, ktorá zatiaľ v súťaži neprehrala a je na prvom mieste v tabuľke.

KADETKY, SBA 8.kolo základná časť
BK AŠK Slávia Trnava – BK ŠKP 08 Banská Bytrica 46:60 (23:35)

Body : Fodorová 20, Krajčovičová 13, Simeonová 7, Hujsiová 4, Szilvásová2

Trnavské dievčatá chceli odplatiť súperovi prehru v Banskej Bystrici no už v prvej štvrtine súper dokázal, prečo je prvý v tabuľke, výborným pohybom a presnou streľbou ju vysoko vyhral 25:11.

V druhej štvrtine sa Trnavčanky zmobilizovali, začali lepšie brániť a vyhrali ju 12:10. V druhom polčase sa priebeh hry nezmenil, Bystričanky si udržiavali zhruba desaťbodový náskok , nepripustili domáce hráčky na dostrel a zaslúžene zvíťazili.

V netradičnom termíne – streda o 18.00 hod. prišlo na basketbal veľa fanúšikov, týmto ďakujeme za podporu a za vytvorenie basketbalovej atmosféry.

ŽIAČKY, KBZ 4.kolo základná časť
BK AŠK Slávia TRNAVA - BK Petržalka 62:51 (26:27)
Body: Ivaničová 17, Václavová 7, Paulechová 7, Ciuttiová 5, Gašparová 4, Deáková 4, Kožuchová 4, Hlavnová 4, Ľ. Mičányiová Ľ 3, Nemčicová 3, Dzuriaková 2, A. Mičányiová 2

V tomto zápase si Trnavské žiačky na Petržalku trúfali, čo však v prvom polčase nepotvrdzovali, zahadzovali jasné šance pod košom, nepremieňali trestné hody a celý herný prejav bol pomerne rozháraný.

Prvú štvrtinu prehrali domáce 13:17, druhú však otočili a vyhrali ju 13:10. V týchto štvrtinách bol veľký počet faulov a prerušení hry na oboch stranách, čo spôsobilo, že sa prvý polčas hral vyše hodiny.

Rozhodla tretia štvrtina, v ktorej sa Trnavčanky od súpera bodovo odtrhli a predviedli pekné akcie s efektívnym zakončením, vyhrali ju 24:16. V poslednej časti zápasu Trnavčanky udržiavali náskok a dotiahli zápas zaslúžene do víťazného konca.

STARŠIE MINI, KBZ 3.kolo základná časť
BK AŠK Slávia TRNAVA - BK Klokani Ivánka 9:62 (0:20, 2:8, 4:28,3:6)
Body : Burianová 4, Ciuttiová 3, Slivová 2

V sobotu ráno sa vôbec prvýkrát na domácej palubovke predstavili staršie minibasketbalistky. Už pred zápasom bolo jasné, že proti Ivanke to bude zápas oveľa ťažší ako pred dvoma týždňami proti Pezinku.

Dievčatá síce doteraz odohrali len dva ligové zápasy, ale ako proti Pezinku, tak aj proti Ivanke, začali veľmi ustráchane, bojazlivo a často to vyzeralo, akoby sa báli lopty.

Prvú štvrtinu prehrali vysoko 20:0 a vyzeralo to tak, že sa k súperovmu košu ani nedostanú. V druhej štvrtine však dievčatá, ktoré nastúpili, už nemali toľko strachu, bojovali o každú loptu a snažili sa aj lepšie brániť. Lepší súper, ktorý hrá však už spolu tri roky nedal trnavským dievčatám šancu na lepší výsledok.

STARŠIE MINI, KBZ 4.kolo základná časť
BK AŠK Slávia TRNAVA - BK Klokani Ivánka 13:52 (8:6, 0:18, 3:23,2:5)
Body: Ciuttiová 8, Pavlechová 2, Valková 2, Heliová 1

Pred druhým zápasom trénerky mali s dievčatami pohovor - krátku poradu, kde ich upozornili na chyby, ktoré robili v prvom zápase a hneď to bolo na úvod tohto zápasu vidieť, keď domáce hráčky vyhrali prvú štvrtinu 8:6.

V ďalšej časti však súper zápas prevzal do svojich rúk a dievčatá prehrali aj svoj druhý zápas na domácom ihrisku. V týchto dvoch zápasoch trénerky vyzdvihli výkon Elišky Heliovej, ktorá ako najmenšia hráčka na ihrisku prejavila veľkú bojovnosť a nebála sa vyvážať loptu, strieľať a bola často faulovaná.

Za pozornosť stojí aj doskakovanie lôpt Lucky Pavlechovej, či už v útoku alebo v obrane, a snaha ,,pobiť“ sa o loptu. Družstvo Trnavských starších mini bolo v týchto dvoch zápasoch posilnené o Sašku Ciuttiovú, ktorej hra tiež výrazne pomohla k výsledku..

A už len naša malá poznámka: v plnej telocvični, kde sa bubnovalo, trúbilo a povzbudzovalo si Trnavské najmenšie basketbalistky prešli krst ohňom, chceme poďakovať rodičom, fanúšikom za to, že ich prišli povzbudiť.

ŽENY,KBZ 2.kolo základná časť
BK AŠK Slávia TRNAVA - BK Petržalka "B" 50:57 (23:25)
Body : Královičová 12, Nádaská 9, Žlkovanová 8, Hanusová 6, Fidlerová 5, Mrvová 4, Nemcová 4, Kurillová 2

Úvod zápasu bol vyrovnaný, prvú štvrtinu vyhrali Trnavské dievčatá tesne 10:9. Skóre sa v prvom polčase prelievalo raz na jednu, raz na druhú stranu. V tretej štvrtine sa Petržalčanky lepšie rozbehli a ušli domácim na 33:23.

Potom však najmä vďaka pekným únikom na krídle Viki Královičovej, dobrej hre pod košom Viki Žlkovanovej a Sandry Nádaskej v obrane Trnavčanky stav dobehli na stav 38:36 pre súpera po tretej štvrtine.

Rozhodla posledná štvrtina, kedy hosťujúce dievčatá však už predčili domáce hráčky najmä trojkovou streľbou, vytvorili si náskok, ktorý už domáce dievčatá aj napriek veľkej snahe už nestihli dobehnúť.

Trnavčanky však predviedli pekný basketbal, aj napriek prehre ich treba pochváliť za predvedenú hru.