Trnavské rybníky
reklama

Štofo alias Mike Lark má novú kapelu a na konte druhý album

RELAX - Rozhovory | 15.11.2012, 12.41, Katarína Rosinová

Trnavský hudobník a spevák Michal Štofej už dávno nie je známy len ako Štofo z Hudby z Marsu. V posledných dvoch rokoch venuje všetku energiu svojmu elektronickému projektu Dynamo Team, v ktorom vystupuje pod identitou Mike Lark.

Štofo alias Mike Lark má novú kapelu a na konte druhý album

"Rok 1977 je dobrý ročník," hovorí Mike Lark. FOTO: Archív M. Š.

Nový Hlohovec
reklama

 

Minulý rok vydal tanečný, optimisticky ladený album Slavia a v podobnom duchu sa nesie aj jeho druhý počin 1977, ktorý uzrel svetlo sveta len pred niekoľkými dňami. Zaujme nielen desiatimi chytľavými hitmi, ale aj vydareným obalom s retro fotografiami. Vypočuť a následne kúpiť si ho môžete na Mikovej stránke.

 

Svoju sólovú prvotinu si produkoval pod názvom Dynamo Team, druhý album už len ako Mike Lark. Čo sa zmenilo?
- V podstate aj za prvým albumom bol Mike Lark, ale do tímu som pridal manželku Lucku, aby to bolo atraktívnejšie. Ale nebolo to celkom pravdivé a autentické. Nikdy nespievala naživo, tak som sa rozhodol svoju hudbu ďalej prezentovať pod svojím pseudonymom.


reklama

V čom je druhý album iný?
- Slavia sa buď páčila alebo nepáčila, 1977 je pestrejší, preto si na ňom môže každý niečo nájsť. Je tam tanec aj mystika, synťáky aj gitary. Hoci tam spievam ja, nie Lucka, je paradoxne jemnejší. Používam viac živých nástrojov, vrátane harmoniky. Výrazný zvukový prvok je zvuk analógového syntetizátora Roland Jupiter 4, ktorý znie skoro vo všetkých skladbách.

 

Máš aj novú kapelu, kto ju tvorí?
- Naživo hrám ako Mike Lark + Dynamo Team a ten tvoria moji kamaráti - ska basgitarista Ramon a drum'n'bass bubeník Kubo Hittrich. Veľmi dobre nám to spolu funguje, dúfam, že budeme hrať po celom svete stovky koncertov. :)

 

Keď som sa snažila prísť na to, prečo si album pomenoval 1977, došlo mi, že je to tvoj rok narodenia. Má to ešte iný dôvod?
- Keď som tvoril Slaviu, čítal som biografiu skupiny Clash, teraz keď som pracoval na novom albume, čítal som bio skupiny Abba. Sedemdesiate roky sú silné, páči sa mi punk aj disco a v roku 1977 vzniklo veľa výnimočného v obidvoch štýloch. Je to dobrý ročník. :)

 

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama