Víťazná rozlúčka: Trnavskí hádzanári zdolali bratislavský ŠKP

ŠPORT - Hádzaná | 25.11.2012, 21.01, Ján Král

Víťazný záver ligovej jesene. Trnavskí hádzanári zdolali v súboji o čelo tabuľky ŠKP Bratislava C 33:21. Urobili tak ďalší dôležitý krok k postupu z druhej ligy západ, o ktorý sa po obnovení A-mužstva v klube snažia.

Ľubomír Bočkay sa na palubovke hádzanou bavil. Ilustračné foto: Lukáš Grinaj

Trnavčania sa rýchlo dostali do vedenia a udržali si ho až do záveru, hoci v prvom dejstve ešte ŠKP držalo krok. V 21. minúte dokonca policajti znížili na rozdiel jedného gólu na 9:8.

Tréneri HBC si zobrali oddychový čas a od tohto momentu ich zverenci na ihrisku dominovali. Ešte do prestávky sa odtrhli na rozdiel troch gólov. Po návrate z kabín rozdiel v skóre narastal až sa napokon zastavil na 33:21.

Trnavčania predviedli aj akcie pre oko diváka, Ľubomír Bočkay si zaspomínal na časy nie tak dávne a zakončoval akcie technickými finesami. Divákov roztlieskalo v podaní HBC nielen riešenie brejkových situácií, ale aj tvrdé strely spoza obranného valu.

„Začiatok zápasu bol z našej strany veľmi rozpačitý. Obrana nefungovala tak ako v predošlom dueli v Stupave. Stáli proti nám bývalí hráči áčka ŠKP, čo sa prejavilo aj na ihrisku, kde sa nevzdávali. Keď sa sme však v druhom polčase skoncentrovali v zadných radoch, dostali sme sa do trháku a zvyšovali skóre. Napriek solídnemu výsledku, sme na môj vkus ešte priveľa šancí zahodili,“ uviedol jeden z dvojice trnavských trénerov Peter Lužák.

HBC okupuje po jeseni prvú priečku tabuľky, prehralo len jediný duel. V ostatných zvíťazilo. „Stanovené ciele zatiaľ napĺňame, po jeseni môžeme byť spokojní,“ dodal Lužák.

Tento rok čaká na HBC ešte jeden súťažný zápas. V utorok 4. decembra privítajú o 20.00 v rámci zápasu slovenského pohára Cífer.

HBC Trnava – ŠKP Bratislava C 33:21 (14:11)
HBC: Augustín, Veigl - Silberhorn 4, Kmeť 4, Minárik 6, Bočkay 5, Baran 1, Vaňo 2, Rumanovský 3, Brezina 2, Ruman 4, Mančuška 2, Johanes