Trnavské rybníky
reklama

Trnavská hádzaná bude riešiť cez zimnú prestávku dilemu

ŠPORT - Hádzaná | 27.11.2012, 10.04, Ján Král

Postavili mužskú hádzanú v meste znova na nohy, dobre naštartovali sezónu, darí sa im a výsledkovo valcujú súperov. Handball club Trnava však onedlho bude musieť riešiť dilemu: Ísť po sezóne do vyššej súťaže alebo nie?

Trnavská hádzaná bude riešiť  cez zimnú prestávku dilemu

Allan Silberhon klub ťahá nielen v pozícii funkcionára ale aj hráča. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama


Otázka totiž stojí, či klub dokáže vytvoriť dostatočne silné zázemie na účinkovanie v prvej lige. Na túto tému budú hovoriť v HBC počas zimnej prestávky.


„Nechcem robiť unáhlené závery o tom, že súťaž vyhráme. Ak by sa tak ale stalo, musíme zvážiť, či máme káder dostatočne široký a silný na vyššiu súťaž. Všetci naši chalani sú zamestnaní, takže sme radi, ak sa im vôbec podarí prísť na tréning. Každopádne, hráčsky káder má svoju kvalitu. Súperov neraz porazíme o desať gólov, čo je rozdiel triedy. Ďalšia vec ale je, či vieme finančne pokryť vyššiu ligu. Tieto veci si musíme ujasniť,“ zamýšľa sa prezident HBC Allan Silberhorn.


Jesennú časť druhej ligy západ hodnotí šéf klubu pozitívne. „Chcem poďakovať všetkým ľuďom, ktorí nám pomáhajú nezištne. Výsledok spoločnej snahy je chvályhodný, aj keď, samozrejme, stále vidím priestor na zlepšovanie sa,“ pokračuje Silberhorn.

ŠUPA technika
reklama


„Poblahoželať chcem hráčom a trénerom. Spravili kus dobrej práce, i keď o niektorých veciach stále diskutujeme. Chceme vo väčšej miere zakomponovávať do tímu dorastencov. Už v Slovenskom pohári proti Cíferu dáme príležitosť piatim mladíkom. Verím, že v priebehu roka – dvoch budú plne implementovaní do kádra.“


Pre úplnosť dodajme, že pohárový duel s Cíferom odohrajú v utorok 4. decembra o 20.00 v mestskej športovej hale.


„V tejto súvislosti musím oceniť aj pomocnú ruku mesta Trnava, ktoré nám pomáha finančne i s halou. Do budúcnosti by nám veľmi pomohlo, keby sme mali pevné termíny na zápasy.“


V klube myslia aj na mládežnícku zložku. „Teším sa, že chalani Richarda Matušeka hrajú v najvyššej dorasteneckej súťaži. Tréner odvádza veľmi dobrú robotu. Postupne nám pribúdajú najmladšie deti od sedem do desať rokov. Samozrejme, chceli by sme káder rozšíriť. Ak by sa našlo 25 záujemcov, spravíme dva žiacke kolektívy. Asi to ale ešte chce čas. Hokejistom trvalo tri roky, kým naštartovali detskú kategóriu do súčasnej podoby, keď disponujú kádrom, z ktorého sa dá vyberať. U nás je to zatiaľ o nábore, nie výbere,“ dodal Silberhorn.

 

 

 

Úvahy o budúcnosti
Pred štartom sezóny sa hovorilo o užšej spolupráci medzi HBC Trnava a extraligovou Sportou Hlohovec. Napokon z myšlienky zišlo. Ešte však nie je definitívne pochovaná.


„Nezatvárame túto kapitolu. Momentálne však môžem hovoriť iba v úvahách, nie na základe reálnych rozhovorov. Ak by sa stalo, že budeme mať kvalitný káder a spoločne s Hlohovcom dokážeme súťaž vyfinancovať, je možné, že by kluby spolupracovali na báze akejsi farmy. Samozrejme, ak by sme pristúpili k takémuto kroku, najprv by sme rozprávali s mestom Trnava, aby sme dostali ich súhlas. Radnica nám pomáha a nechceme ich v zásadných témach obchádzať. Najprv však chcem túto tému prebrať aj s ostatnými funkcionármi,“ uviedol Allan Silberhorn.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 30 rokov na SR
reklama
Cisárky Sereď
reklama