Trnavské rybníky
reklama

Koniec hádzanej v Hlohovci? Nad budúcnosťou Sporty visí otáznik

ŠPORT - Hádzaná | 3.12.2012, 09.31, Ján Král

Existencia hlohoveckej hádzanej je ohrozená. Spoločnosti Maynet, s. r. o., ktorá je najvýraznejším akcionárom tohto športu v meste, hrozí vyhadzov zo športovej haly. Mesto totiž stále nepodpísalo s týmto hlavným partnerom extraligového klubu novú zmluvu o prenájme.

Koniec hádzanej v Hlohovci? Nad budúcnosťou Sporty visí otáznik

Hádzaná má v Hlohovci čoraz väčšiu podporu fanúšikov. Ako sa zachová ku klubu mesto? Foto: Michal Hlavatovič

Púpavy pri aleji
reklama


Pôvodná platila od 1. januára 2009 na dobu 20 rokov. V úvode roka 2012 ju však primátor Hlohovca Peter Dvoran vypovedal a napriek prísľubom sa téma nového kontraktu na mestské zastupiteľstvo doposiaľ nedostala.


Definitívne slovo hlohoveckého magistrátu má padnúť 13. decembra. To je totiž posledný naplánovaný termín zasadania mestských poslancov v roku 2012. Otázka znie, čo ak k dohode nepríde? Výpovedná lehota totiž skončí posledný deň roka.


Konateľ spoločnosti Maynet, s. r. o. Marián Bobák sa v rozhovore pre Fraštácke noviny vyjadril, že za prieťahmi vidí osobnú pomstu Ivana Vargu, poslanca Národnej rady SR za Smer, ktorý podľa Bobákových slov ovplyvnil rozhodnutie radnice.

ŠUPA technika
reklama

 

„To, že sa hala stala predmetom sváru a vyriešenie prenájmu sa umelo naťahuje až do 13. decembra 2012, je jasný zámer. Držať do posledného dychu v šachu tých dvesto členov klubu pod hrozbou, že vo februári 2013 skončia na ulici. Držať v neistote ľudí, čo obhospodarujú chod klubu, zobrať im radosť, prácu, živobytie. A to len preto, aby si pán Varga dokázal, že nejaký Bobák sa mu predsa nebude stavať do cesty.”


Mesto v zaslanej výpovedi argumentuje tým, že Maynet nedodržal v niektorých bodoch zmluvu ohľadom výstavby športovo-rekreačného komplexu, ku ktorému sa zaviazal.


„Principiálne - je to minimálne na smiech, ak mesto dá výpoveď subjektu, ktorý za vlastné peniaze rekonštruuje mestský majetok... K údajnému nedodržaniu zmluvy: Keď sme v roku 2009 areál preberali do prenájmu, s hrôzou sme zistili, že hala je v dezolátnom stave a je nefunkčná. Na to, aby sme zabezpečili športovú činnosť – ktorá je tiež podmienkou nájomnej zmluvy - sme museli urýchlene rekonštruovať práve ju. Boli sme nútení uprednostniť práve túto etapu pred inou, pôvodne prvou,” reagoval Bobák.


Šéf Maynetu je presvedčený, že výpoveď bola neopodstatnená.

 

„Naša spoločnosť si vzala športovú halu a ďalšie priestory na dvadsať rokov, aby posunula najpopulárnejší šport v meste ďalej, aby ľuďom pripravila kultúrnejšie prostredie na športovanie, zvýšila spoločenský kredit, ponúkla šancu hrať hádzanú, futbal či iné športy deťom, mládeži. Maynet má eminentný záujem, aby šport v meste a celom regióne napredoval, aby sa naše deti netúlali po uliciach, ale zmysluplne trávili čas na športoviskách. Preto sme pripravili projekt SPORTacademy, ktorý ráta s rozšírením športového areálu o ďalšie plochy na športovanie a zdravý pohyb. Preto sme v spolupráci so Základnou školou Podzámska vytvorili dve športové triedy so zameraním na hádzanú a futbal, preto komunikujeme s Obchodnou akadémiou o  otvorení podobnej triedy na tejto škole. Prvé výsledky naznačujú, že to má zmysel, veď len hádzanej sa venuje vyše sto detí, máme v klube sedem mládežníckych družstiev. Záujem rastie aj o futbal či ďalšie športy, hala je denne v plnej permanencii a to je hlavným poslaním SPORTacademy. Ocenením tejto štvorročnej práce bola výpoveď zo zmluvy od primátora mesta.“

 

 

O finančnej situácii
Marián Bobák vyčíslil približnú sumu, ktorá sa ročne premelie v hádzanárskom klube.


„Celkové náklady činia sumu cca 450 000 eur, čo predstavuje rok života takmer dvestočlennej hádzanárskej rodiny. Z toho len náklady na energie sú 67 000 eur. Od mesta klub dostal v tomto roku 50 000 eur na extraligu a od športovej komisie príspevok 24 000 na energie a 8000 na mládež. Ostatné je na marketingovej činnosti Maynetu, na priazni a podpore reklamných partnerov, sponzorov a podporovateľov," uviedol Bobák.

 

"Niektorí z nich sú o aktuálnej situácii s halou informovaní a chytajú sa za hlavu, že je to nonsens, aby mesto likvidovalo niečo, čo funguje a je stále v jeho majetku,“ poznamenal Bobák. 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 30 rokov na SR
reklama
Cisárky Sereď
reklama