Hádzaná: Trnava zdolala Cífer, v nedeľu príde extraligová Pov. Bystrica

ŠPORT - Hádzaná | 5.12.2012, 07.44, Ján Král

Predĺžili si súťažný rok. Hádzanári HBC Trnava zdolali v slovenskom pohári Sokol Cífer 29:21 a postúpili do ďalších bojov. Už v nedeľu 9. decembra privítajú v rámci ďalšieho kola extraligovú Považskú Bystricu.

Hádzaná: Trnava zdolala Cífer, v nedeľu príde extraligová Pov. Bystrica

Víťazný tím HBC Trnava. Foto: Ján Král

Duel sa predohráva, keďže súper Trnavčanov z ligovej elity má cez víkend voľno. Kluby sa tak dohodli, že využijú ponúkajúci sa termín. Zápas sa začína o 17.30 v Mestskej športovej hale.

„Veríme, že príde do hľadiska solídna návšteva. Veľké oči nemáme, ale o výsledok zabojujeme,“ uviedol tréner HBC Ľubomír Ivanovič.

V dueli proti Cíferu jeho zverenci od úvodu diktovali tempo. Hoci sa nevyhli nepresnostiam pri rozohrávke či streľbe, udržiavali si počas celého stretnutia od súpera bezpečný gólový odstup.

„Chceli sme si v prvom rade zahrať. Brali sme to, úprimne poviem, ako trochu lepší tréningový zápas. Rozhodli sme sa, že dáme šancu všetkým nominovaných chlapcom na zápas. Nič sme pritom ale nepodceňovali,“ hodnotil Ivanovič.

Skóre výraznejšie narástlo v prospech HBC v druhom polčase. Napokon sa zastavilo na osemgólovom rozdiele. Pre Trnavčanov mal však duel aj iný význam. Príležitosť hrať dlhší čas dostali vekom ešte dorastenci Johanes a Kravárik.

Súťažný debut medzi mužmi si na krídle odkrútil aj iba 17-ročný Juraj Švec, ktorý sa v 35. minúte po rýchlom prenesení hry zapísal do gólových štatistík.

„Chlapci, ktorí nastúpili, ukázali lepšie i slabšie chvíľky. Výkonom potešil mladý Juraj Švec. Škoda, že nemohli pre zranenia naskočiť do hry aj ďalší talentovaní chlapci z dorastu. Nazbierali by skúsenosti medzi mužmi,“ dodal Ivanovič.

HBC Trnava – Sokol Cífer 29:21 (12:8)
HBC: Veigl, Augustín – Mančuška 2, Johanes 2, Kmeť 3, Švec 1, Baran 2, Turanský 4, Rumanovský 6, Kravárik 4, Ruman 4, Minárik
CÍFER: Urban – Čuperka 3, Popluhár 2, Kobela 2, Medový 1, Čepec 4, Mokoš 1, Čambal 1, Šramel 2, Kochan 5.