Beh: Hetrik Komarňanskej, na Troch kráľov triumf Podzámskeho

ŠPORT - Atletika | 6.1.2013, 17.16, prispievatelia

Trnavská bežecká trilógia 2012/2013 vyvrcholila v nedeľu 6. januára na krosovom okruhu Mestského športového areálu Slávia. Štartér Alexander Hrdlička poslal na trať rekordné pole, 105 mladých i starších ctiteľov džogingu.

Romana Komarňanská vyhrala v kategórii žien všetky časti bežeckej trilógie. Foto: Ján Král

Išlo o tradičné sviatkovanie v maratónkach, preto, podobne ako na Štefana pri Zimnom behu zdravia, aj teraz čakali vecné ceny na vyžrebovaných v pretekárskej tombole, nie na najrýchlejších v cieli.

Podľa slov Ľuboša Ferenca, predsedu Klubu rekreačného behu v Trnave, celkové poradie tejto originálnej trilógie určili podľa tabuliek World Masters Athletics. To znamená, že do úvahy zobrali vekový koeficient každého vytrvalca aj vytrvalkyne.

Podpredseda Slovenského atletického zväzu, predseda AŠK Slávia Trnava Vladimír Gubrický dekoroval víťazným pohárom obhajcu prvenstva, Piešťanca Pavla Kovala, ktorý štartoval vo farbách trnavských triatlonistov, kým medzi ženami nenašla premožiteľku ani po aplikovaní vekových tabuliek domáca Romana Komarňanská.

A ešte pohľad na najúspešnejších aktérov 14. masových pretekov Trojkráľová šestka. Pri neúčasti Bratislavčana Pavla Bukováca (vyhral prvé dve časti - na Štefana a na Nový rok), ktorý tentoraz dal prednosť Trojkráľovým parkovým pretekom orientačných bežcov v Pezinku, vybehal si absolútny primát v malom Ríme atlét domácej Slávie, iba 19-ročný Podzámsky.

Pripomeňme, že tento talent z bežeckej skupiny trénera Miroslava Kyrinoviča, študent Obchodnej akadémie v Trnave, bol v septembri najrýchlejší v Trnavskej hodinovke 2012 a 1. januára skončil štvrtý v hlavnej kategórii Memoriálu Ladislava Kmeča.

V súperení žien do tretice bola prvá Komarňanská, vnučka bývalého reprezentanta ČSSR a spoluzakladateľa kedysi populárnej Trnavskej dvadsiatky v športovej chôdzi Milana Belku. Ak nepoľaví v tréningu, môže z nej vyrásť rovnako kvalitná atlétka ako bol jej starý otec.

Poradie v Trojkráľovej šestke 2013

muži (6,4 km): 1. Lukáš Podzámsky 22:11, 2. Michal Puškár (obaja AŠK Slávia Trnava) 22:15, 3. Pavol Koval (Triatlon Team Trnava) 22:21;

ženy (6,4 km): 1. Romana Komarňanská (Trnava) 26:18, 2. Denisa Kušnierová (ŠKP Bratislava) 27:08, 3. Barbora Šaštinská (AŠK Slávia Trnava) 27:47.