Trnavské rybníky
reklama

Kemp amerického futbalu viedli v Trnave odborníci z fachu

ŠPORT - Americký futbal | 7.2.2013, 15.34, Ján Král

Mysli ako šampión. Pod týmto heslom sa v Mestskej športovej hale v Trnave cez víkend uskutočnil kemp amerických futbalistov.

Kemp amerického futbalu viedli v Trnave odborníci z fachu

Ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku. Foto: archív mb

Púpavy pri aleji
reklama


Na akcii sa okrem hráčov Trnava Bulldogs zúčastnili aj členovia tímov Smolenice Eagles a Trenčín Romans. Dovedna sa počet borcov zastavil až pri čísle sedemdesiat.


Hráči sa pripravovali pod vedením kvalifikovaných trénerov. Skúsenosti spoza veľkej mláky odovzdávali Američania James Regualos a Greg Anderson, zo Slovenska zase Juraj Zachar a Jozef Trabalka.


"Hráči počas víkendu absolvovali štyri tréningy. V piatok popoludní začali tzv. fit testom, kde si všetci pred začiatkom sezóny otestovali svoju výkonnosť v podobe bežných drillov pozostávajúcich zo šprintov na dvadsať yardov, tzv. schuffle drill, klikov, brušákov a pod. Chalani mali moznosť porovnať si výsledky s jeseňou a zistiť progres cez zimu. Zvyšok tréningov bol zameraný na rozvoj fyzickej kondície, aby výsledky na konci predsezónnej prípravy boli poznateľne lepšie. Tréneri sa nevyhli ani zdokonaľovaniu techniky, ktorú hráči potrebujú v súťažných zápasoch," uviedol Marek Brestovanský z Bulldogs Trnava.

ŠUPA technika
reklama

 

Poriadna rozcvička je základ každého športu. Aj amerického futbalu. Foto: archív mb


"Celková príprava hráčov bola navyše podporená aj analýzami videosekvencií, nahrávaných počas tréningov, pričom tréneri postupne s hráčmi konzultovali možné zlepšenia," pokračoval Brestovanský a dovolil si aj zamyslenie:


"Všetci sa snažili dosiahnuť, čo najlepšie výsledky vzhľadom na to, že nikto nemá v tíme istú štartovaciu pozíciu a tak rozhoduje len a len výkonnosť a nič iné. To znamená že rovnakú šancu má nováčik ako aj hráč s piatimi rokmi skúseností. Keby sa takto riadila aj slovenská reprezentácia tiež by to asi vyzeralo inak..."


V sobotu prešli účastníci kempu k postupnému prepájaniu jednotlivých útočných a obranných situácií. "Hráči si naplno vychutnali aj tzv. full contact. Pre väčšinu to bolo konečne po zime, ako sa hovorí, to pravé orechové."


Kemp vyvrcholil v nedeľu simuláciou 11-tkového zápasu, pri ktorom prebrali základné signály.

 

Účastníci kempu v jednej kope. Foto: archív mb


Trnava Bulldogs môžu využiť nadobudnuté skúsenosti už v v prípravnom stretnutí s rakúskym St. Peolten Invadres. Duel sa uskutoční počas prvého marcového víkendu na ihrisku SOŠ Elektrotechnickej. O presnom začiatku duelu budeme ešte informovať.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda plug in hybrid
reklama