Hádzanári Hlohovca pokračujú v spanilej jazde, vyprášili aj Michalovce

ŠPORT - Hádzaná | 16.2.2013, 21.41, prispievatelia

Hádzanári hlohoveckej Sporty rastú zo zápasu na zápas. V šlágri 23. kola extraligy rozdrvili Michalovce 43:22.

Hádzanári Hlohovca pokračujú v spanilej jazde, vyprášili aj Michalovce

František Zaťko zaznamenal v stretnutí osem gólov. Foto: Lukáš Grinaj

Hlohovčania sa tak posunuli na druhé miesto v tabuľke a urobili radosť svojim fanúšikom. Do haly na Zábraní ich prišlo až 1300.

V 11. min bol stav vyrovnaný 4:4, potom však Hlohovec doslova sfúkol svojho súpera v priamom súboji o 2. miesto v tabuľke.

Sporta mala v bránke výborného Olejára, prezentovala sa pevnou defenzívou a darili sa jej protiútoky.

Už do polčasovej prestávky získala rozhodujúci náskok (23:11). Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, domáci bavili divákov útočnými akciami.

Hlohovec po najlepšom výkone a pred návštevou sezóny zdolal Michalovce vysoko 43:22.

HC Sporta Hlohovec - HC winLand Michalovce 43:22 (23:11)
Najviac gólov: F. Zaťko 8/2, Ľ. Ďuriš, Mazur a Tallo po 6 - Gamrát 9, P. Hruščák 4/2
Pok. hody: 2/2 - 2/2, vylúčení: 6 - 7, rozhodovali: Macko a J. Volentics, 1300 divákov

Ostatné zápasy 23. kola:
HC Štart Nové Zámky - 1. MHK Košice 33:28 (19:13)
Najviac gólov: Čačič 8, T. Straňovský 7/2, Monczka, Sivák a Ivanov po 5 - Fuňak 12/3, Šiška 3/1, Pristáš, Ľoch a Hriňák po 3
Pok. hody: 3/2 - 5/4, vylúčení: 6 - 5, ČK: Sivák (Nové Zámky) za tri vylúčnia, rozhodovali: Budzák a Varga, 482 divákov

Úvod zápasu bol vyrovnaný. V polovici prvého dejstva sa však začali prejavovať väčšie kvality domácich hádzanárov, ktorí si utvorili do polčasovej prestávky šesťgólový náskok.

Po zmene strán hráči Nových Zámkov zvyšovali vedenie, vyšlo im niekoľko dobrých obranných zákrokov a rýchlych protiútokov. V 43. min bol najvyšší rozdiel v stretnutí 26:17, ale v závere duelu domáci umožnili vlastnou nepozornosťou Košičanom "kozmeticky" upraviť konečnývýsledok.

HK Topoľčany - Slovan Modra 34:25 (15:9)
Najviac gólov: Cigáň 11, Masaryk 4, Klačanský 4/1 - Tschur 8/4, Malovec 4, Lackovič 3
Pok. hody: 3/2 - 4/4, vylúčení: 8 - 9, rozhodovali: Oťapka a Sivák (obaja SR), 480 divákov

Bola to jednoznačná záležitosť domáceho družstva, ktoré viedlo od začiatku zápasu. V závere duelu dostali v drese Topoľčian príležitosť všetci hráči z lavičky. Strelecky sa presadil domáci Branislav Cigáň, autor 11 gólov.