ŠPORT - Futbal - Spartak | 5.3.2011, 20.46, Ján Král

Ukázali pravé trnavské srdce! Futbalisti Spartaka v oklieštenej zostave uchmatli Banskej Bystrici nečakane všetky tri body. Na ihrisku pod Urpínom slávil úspech kolektívny výkon a sila vôle.

Futbalistov Spartaka povzbudili na strednom Slovensku aj zhruba tri stovky fanúšikov. Foto: Ján Král

Trnavčania vstúpili do zápasu vynikajúco. Kanonierske schopnosti potvrdil už v 9. minúte Tomaček a bombou z dvadsaťpäť metrov zaskočil Boroša – 0:1. Dukla potom Trnavu zatlačila. Po krídlach a prostredníctvom silovej hry útočníkov Jakubka s Hesekom, s ktorými si trnavskí stopéri nevedeli rady, sa začala dostávať do šancí. I vyložené však zahodila. V 42. minúte zostal v strede poľa ležať Coimbra, domáci ale pokračovali v hre a ich brejk zastavil až Banovič. Avšak faulom a v pokutovom území... Nariadenú penaltu Hesek s prehľadom premenil.
Pred druhým dejstvom Radolský prestriedal, nevýrazného Saba nahradil Kováč. Vrtký futbalista s nízkym ťažiskom priniesol do ofenzívy andelov oživenie. Trnava sa čoraz viac osmeľovala na výpady k bráne vojakom. Snaha o skórovanie sa ale väčšinou rozbíjala pri šestnástke súpera. V 68. minúte sa ale do pokutového územia preštrikoval Procházka, Pleva ho zastavil iba za cenu faulu a z následnej jedenástky poslal andelov do vedenia Coimbra.
Trnavčania svoj náskok už udržali. Po zápase vytryskol v trnavskom tábore gejzír radosti. Hráči si oslavu troch, vzhľadom na rozsiahly lazaret nečakaných, bodov užili vedno s fanúšikmi. Na stred Slovenska  vycestovali podporiť svoj tím zhruba tri stovky trnavských priaznivcov.

Dukla Banská Bystrica - Spartak Trnava 1:2 (1:1)