Hokejbalisti Trnava Pretorians na Petržalku nebudú radi spomínať
ŠPORT - Ostatné športy | 22.2.2013, 19.53, prispievatelia
V treťom jarnom kole Záhorskej hokejbalovej ligy prišla tímu Pretorians Trnava do cesty Farma z Petržalky - súper, ktorý vo svojich radoch má veľa hráčov z extraligy.

Ilustračné foto: archív klubu
reklama
V prvom zápase Trnava prehrala až po predĺžení a že kožu nepredá lacno sa očakávalo i v odvete.
Prvý gól padol hneď v úvodných minútach, keď Farma využila obrovské zaváhanie v rozohrávke domácich. Trnavčania odpovedali bleskurýchle a hneď po buly si vynútili tlak, ktorý vyústil do vyrovnania 1:1.
Pretoriáni, ale pôsobili dosť kŕčovito, ako by im dôležitosť zápasu zväzovala ruky a po ďalších hrúbkach, predovšetkým obrancov, dostali v úvodnej tretine tri góly po sebe.
Trnavčania dokázali znížiť ešte na rozdiel jedného gólu počas presilových hier, ku ktorým sa dostali na 3:4, ale 15 sekúnd pred koncom tretiny opäť po zlej prihrávke vysunuli súpera a tak sa prvá tretina končila výsledkom 3:5.
V druhej časti hry Farma kontrolovala stredné pásmo a hrala jednoduchý priamočiary hokejbal, zatiaľ čo Pretoriáni pokračovali v snažení o dotiahnutí sa na súpera.
Ako prví udreli znovu hostia na 3:6, ale hlavne najlepší hráč Trnavy v tomto zápase Gago sa dokázal individuálne presadiť a znížil na rozdiel dvoch 4:6.
V tomto úseku sa zdalo, že domáci chytili druhý dych a začali dobiedzať pred bránkou hostí a čoraz častejšou streľbou sa pokúšali prekonať neistého brankára hostí.
Prišla, ale hluchá chvíľka a ihneď sa doplácalo na individuálne chyby - prípadne nedisciplinovanosť. Veľmi skúsený súper s hráčmi zo slovenskej extraligy každé zaváhanie tvrdo a nekompromisne trestal v podobe ďalších gólov.
Farma kontrolovala poslednú tretinu, stiahla sa na svoju polovicu a hrala vyslovene na brejky, zatiaľ čo domáci sa pokúšali ešte niečo spraviť s výsledkom. Petržalka pridala ešte dva góly a s prehľadom si udržala víťazstvo v zápase a aj svoju neporaziteľnosť.
Trnava Pretorians - Farma Petržalka 4:10 (3:5,1:3,0:2)
Góly: Krajčovič, Gašparík, Rast. Rehák, Gago
Asistencie: Ružarovský, Kudláč, Gašparík
Tresty: 4:3
Zostava Trnavy: Šoltés – Hromek, Metzner, Ružarovský, Rehák Rastislav – Gago, Grman Milan, Gašparík, Kudláč, Bohunický, Krajčovič
tlačová správa Trnava Pretorians