Piešťanskí hokejisti zdolali Žilinu, v play-off chcú začať doma

ŠPORT - Hokej | 23.2.2013, 13.16, prispievatelia

V zápase hokejovej extraligy medzi Piešťanmi a Žilinou body potrebovali oba tímy ako soľ. Kým "vlci" na ďiaľku bojujú s Martinom o vyhnutie sa baráži, "havrani" chcú play off začať na domácom ľade.

Piešťanskí hokejisti zdolali Žilinu, v play-off chcú začať doma

Žilinčan Martin Leško v súboji s hráčom Piešťan Filipom Hudecom. Foto: Mário Petlák

Od úvodu zápasu mali navrch domáci, prvú tutovku mali už v štvrtej minúte. Gól sa im podarilo vsietiť o 4 minúty neskôr z hokejky Škadru, ku ktorému sa o osem minút neskôr pridal Václav Stupka.

„Dali sme síce v úvode dva góly, no o spokojnosti hovoriť nemôžeme,“ nešetril tvrdými slovami na pozápasovej tlačovej konferencii asistent trénera Roman Sýkora.

Záver už vypustili
Druhú časť hry začali domáci úvodným tlakom. Z pohľadu striel mali navrch, Šišovský mohol pridať tretí gól.

„Naozaj to bola z nášho pohľadu najlepšia tretina a zápas sme v nej aj rozhodli,“ zhodnotil Sýkora. Jeho zverenci sa však s vedením 5:1 akoby uspokojili. „Tretiu časť sme vypustili a tak teší len zisk bodov,“ povedal útočník Samir Saliji.

Gól Martina Škadru na 1:0. Foto: Mário Petlák

Šesť nevyužitých presiloviek
Achilovou pätou nováčika extraligy sa zdajú byť presilové hry, ktoré Pieštanci majú vôbec najslabšie v extralige. V piatkovom stretnutí ich nevyužili hneď šesť.

„Poctivo ich na tréningoch cvičíme, no v zápase nám početné výhody vôbec nevychádzajú,“ priznal Sýkora. Jeho zverencom patrí 3 kolá pred koncom základnej časti pekná štvrtá priečka.

„Forma graduje a hádam naše výkony pôjdu len nahor,“ dúfa Saliji, ktorý si vo vyraďovacej časti želá začať na domácej pôde. Na to si Piešťany musia zaistiť štvrté miesto v extraligovej tabuľke. „Budeme o ňu bojovať, veď by to bola škoda, keď sme väčšinu sezóny boli práve štvrtí.“

Takto sa fandí v Piešťanoch. Foto: Mário Petlák

ŠHK 37 Piešťany - MsHK DOXXbet Žilina 5:2 (2:0, 3:1, 0:1)
Góly: 9. Škadra (H. Ručkay, Peško), 16. Stupka (S. Saliji, A. Kolník), 24. T. Melichárek (F. Hudec, Chylo), 27. Mertel (Stupka, S. Saliji), 35. Mertel (S. Saliji, Stupka) - 40. M. Kokavec (R. Krajči, Gula), 53. Rúfus (A. Lipovský, R. Krajči)

Vylúčení: 3:6 na 2 min, navyše Henrich Ručkay (Piešťany) 2+10 za napadnutie hlavy a krku, presilovky 0:2, oslabenia 0:0, rozhodovali: Jura, Lauff - Korba, P. Tvrdoň, 1492 divákov

Piešťany: Tomek - Bučka, Škadra, R. Filip, Drgoň, A. Hruška, A. Kolník, A. Mrázik, V. Urban - F. Hudec, V. Nemec, T. Melichárek - J. Ručkay, Peško, H. Ručkay - S. Saliji, Mertel, Stupka - Chylo, M. Toman, Šišovský
Žilina: Johanes (27. min Žigárdy) - Rúfus, Gula, J. Dlouhý, M. Leško, Brcko, T. Staňo, Árvay, R. Slota - M. Kokavec, R. Krajči, A. Lipovský - Drevenák, T. Varga, T. Sýkora - Valášek, O. Ďuriš, Drábek - Mašlanka, Jarab, Čičala