Hádzanári Hlohovca natiahli sériu bez prehry na trinásť zápasov

ŠPORT - Hádzaná | 17.3.2013, 13.45, prispievatelia

Duely SPORTY s MŠK majú vždy svoj osobitý náboj a šláger 26. kola extraligy nebol výnimkou. Kým v poslednom vzájomnom súboji na Považí mali väčšinu zápasu navrch Hlohovčania a predsa ho tesne prehrali, sobotňajší zápas mal opačný scenár.

Zverenci trénera Liptáka až do 40. minúty doťahovali náskok domácich, aby po dramatickom závere vydolovali bod za remízu 21:21.

Tá síce dala stop sérii dvanástich víťazstiev v slede, ale pokračuje ďalšia – trinásť zápasov Hlohovca bez prehry. Najbližšie sa vicemajster predstaví v sobotu 23. marca o 18.00 v 27. kole v hale na Zábraní proti Novým Zámkom.

Spravodlivá deľba bodov

Bojovný duel, ktorému nechýbalo nasadenie, ale aj nepresnosti na oboch stranách, režírovali brankári.

Domáci Kovačin sa postaral o prvopolčasový prevrat, keď za stavu 3:2 (7. minúta) zamkol bránu, Považania ťažili z protiútokov a v priebehu šiestich minút odskočili SPORTE na šesťgólový rozdiel (8:2).

Jej útočné ostrie naštrbila aj osobná obrana na Ďuriša, a hoci do prestávky stiahla náskok (12:8), nebolo to ono. Keď v 32. minúte zvýšil Martin Kozák na 13:8 a vzápätí sa rútil z trháku na Žernoviča, vyzeralo to s Hlohovčanmi všelijako.

Výborný zákrok gólmana SPORTY akoby nakopol jeho spoluhráčov, ktorí dôslednou obranou prinútili domácich k chybám v rozohrávke, ťažili z protiútokov a kombinácií v útoku na sedemgólovou šnúrou otočili skóre na 13:15 (40.min).

A to ešte zaťko nepremenil sedmičku. Žernovičovi (okrem iného chytil aj dva pok. hody) neostal nič dlžný ani Kovačin, hlavne jeho zásluhou P. Bystrica tento úsek „ustála“ a desať minút pred záverom sa vrátila do hry (17:16).

Od tohto momentu sa súperi ťahali o každý gól, Hlohovčania mali zväčša navrch, ale minútu pred koncom Adamčík vyrovnal na 21:21.

Následne mal šancu rozhodnúť Mazur, jeho strelu zneškodnil Kovačin a záverečná snaha Považanov v útoku gólový efekt nepriniesla. Zápas tak priniesol spravodlivú deľbu bodov.

P. Bystrica – SPORTA 21:21 (12:8)

SPORTA: Žernovič, Olejár, Kašťák – Mazur 4, Takáč, Laho 2, Holdoš 5, Jurka 5, Miženko, Ďuriš 2, Zaťko 3, Dudáš, Tallo. Najviac gólov súpera: Adamčík a Ma. Gardian po 4, Vallo a Ma. Kozák po 3. Pred 800 divákmi rozhodovali Daňo a Sabol, pok. hody: 3/1 – 1/0, vylúčení: 1 – 4.

Tréner SPORTY Martin Lipták: „Napriek tomu, že sme v závere mali možno bližšie k víťazstvu, tentoraz sme bod získali. Zápas ponúkol bojovnú hádzanú, ktorej nechýbali tempo a nasadenie, dobrá atmosféra. My sme doplatili na slabšiu hru v útoku a urobili sme veľké množstvo technických chýb. Naše zbrane – rýchly protiútok – využil tentoraz súper, ktorý sa pred veľmi peknou diváckou kulisou vypol k dobrému výkonu aj napriek absencii strelca Zdráhalu. Zápas ovplyvnili výkony brankárov, ktorí boli ozajstnými oporami svojich tímov. Teší ma tiež podpora fanúšikov SPORTY, ktorí vo veľkom počte cestovali na Považie a aj oni nám pomohli k získanému bodu.“